B Klasa: Skuteczna Narew lepsza od Wymakracza (zdjęcia)

Piłka nożna 30 września 2017 20 Komentarzy

Łatwo nie było, ale piłkarze Narwi Ostrołęka w sobotnim meczu z Wymakraczem Długosiodło byli skuteczni i dzięki temu wygrali 3:0. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Koska. Niebiesko-czerwoni umacniają się na podium w ligowej tabeli.

Już na początku meczu piłkarze z Długosiodła pokazali, że nie przyjechali do Ostrołęki tylko po to by być na boisku statystami. Wymakracz często gościł na połowie Narwi, ale w 23. minucie to gospodarze przeprowadzili dobrą akcję. Znakomitym podaniem za plecy obrońców gości popisał się Michał Markowski, a Bartosz Pędzich wyprzedził defensorów gości i bramkarza, pakując piłkę do siatki.

W 40. minucie było już 2:0, a ten gol był ozdobą spotkania. Kamil Gontarz zdecydował się na strzał z około 40 metrów i przelobował zupełnie zaskoczonego bramkarza Wymakracza. Pomocnik Narwi dobrze dostrzegł wysuniętego bramkarza i przede wszystkim precyzyjnie uderzył. Do przerwy dwie bramki przewagi, a z takim wynikiem gra się zdecydowanie lepiej - tak się wydawało, ale to Wymakracz od 46. minuty uzyskał przewagę. Goście atakowali i stwarzali okazje, oddawali strzały na bramkę, ale tak jak to miało miejsce w pierwszej połowie - to Narew strzeliła kolejnego gola. W 62. minucie Pędzich wyłożył piłkę Chorążewiczowi, a ten skierował ją do pustej bramki. Kilkanaście minut później strzelec trzeciej bramki miał kolejne okazje, ale dwa razy w jednej akcji świetnymi paradami popisał się bramkarz Wymakracza. Jego vis a vis Igor Kaliszewski nie pozostał dłużny i w 74. minucie świetnie wybronił strzał jednego z gości.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Narew wygrała z Wymakraczem 3:0, a było to zwycięstwo tym bardziej ważne, że drużyna z Długosiodła była bezpośrednim rywalem Narwi w walce o podium B Klasy. Czas na kolejne wyzwanie: za tydzień Narwianie zagrają na wyjeździe z KS Pniewo, a za dwa tygodnie zmierzą się u siebie z FC Różan.

B Klasa - 6. kolejka
Narew Ostrołęka – Wymakracz Długosiodło 3:0 (2:0)

⚽ 1:0 Pędzich '23
⚽ 2:0 Gontarz '40
⚽ 3:0 Chorążewicz '62

Narew Ostrołęka: Kaliszewski (89' Wesołowski) – Grodzki (85' Choroszewski), A. Mierzejewski (87' Przyborowski), Lutrzykowski, Wysocki – Chorążewicz, Gontarz, Bednarczyk (20' Chaberek), Markowski (60' Młynarski), Piersa (85' M. Mierzejewski) – Pędzich (72' Kobrzyński).

Aktualizacja: Wracając do meczu: warto jeszcze wyróżnić kibiców gości, którzy stawili się w Ostrołęce z flagą swojego klubu, prowadząc doping. Jak widać, nawet w B Klasie można mieć wiernych fanów jeżdżących za klubem po całym regionie.