B Klasa: Zwycięstwo Narwi zgodnie z planem (zdjęcia)

Piłka nożna 14 października 2017 6 Komentarzy

Narew Ostrołęka pokonała FC Różan 6:1 w spotkaniu 8. kolejki B Klasy ostrołęckiej. Niebiesko-czerwoni mogli wygrać zdecydowanie wyżej, gdyby nie zwichrowane celowniki w drugiej połowie meczu. Tak czy inaczej, trzy punkty dopisane zostały do dorobku zgodnie z planem.

Już w 5. minucie Narew prowadziła 1:0 - dośrodkowanie Chorążewicza idealnie zamknął Pędzich. Po kwadransie gry było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel Dworecki. W 21. minucie bramkę strzelił ten, który asystował Dworeckiemu przy poprzednim golu, czyli Michał Markowski. 3:0 w 21. minucie pozwoliło na spokojniejszą grę. Goście jednak zaskoczyli, bo w 30. minucie strzelili bramkę po rzucie wolnym - jak się okazało: bramkę honorową. Jeszcze przed przerwą kolejne gole dołożyli Bartosz Pędzich i Emil Chorążewicz. Do przerwy 5:1.

W drugiej połowie Narwianie powinni strzelić jeszcze co najmniej pięć bramek. Niestety, szwankowała skuteczność, bo sytuacji podbramkowych było co nie miara. Goście ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Igora Kaliszewskiego (i później Mateusza Dudka), a gospodarze raz po raz niepokoili golkipera Różana. Udało się trafić do siatki tylko raz - sędzia podyktował rzut karny na Bartoszu Pędzichu, a Michał Markowski zamienił go na gola, choć bramkarzowi gości niewiele zabrakło do obrony tego uderzenia.

Ostatni gwizdek zabrzmiał przy wyniku 6:1. Cieszą kolejne trzy punkty Narwi, choć można było się pokusić o wyższy rezultat. O skuteczność warto zadbać już w następnej kolejce, bo Narew pojedzie na teren lidera - Iskry Zaręby Kościelne.