Bartosz Pliszka wygrywa Bieg Rzeźnika - na 150 km!

Inne 29 czerwca 2019 2 Komentarze

21 czerwca ostrołęcki strażak bryg. Bartosz Pliszka wygrał Bieg Rzeźnika 2019 na najdłuższym dystansie - 150 kilometrów!

Zawodnicy mieli do pokonania prawie 150 km szlaków po Bieszczadach. Podczas biegu trzeba było podbiec ok. 7000 metrów w górę i tyle samo zbiec w dół. Pokonanie dystansu zajęło mu 24 godziny 28 minut i 14 sekund.

- Obok ukończenia Sparthatlonu w Grecji (dystans 246 km) to najcenniejsze trofeum wywalczone w ultra maratonach przez Dowódcę Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce - relacjonują strażacy.

Warto podkreślić, że w Biegu Rzeźnika brali udział także inni reprezentanci naszego miasta - na różnych dystansach. Klaudia Baczewska była trzecia wśród pań w biegu Rzeźnik Enigma na 29 kilometrów. Marek Będźkowski ukończył bieg na 107 kilometrów, a Mariusz Czekalski - na 52,5 km. Startowali także m.in. Dorota Korzep-Czekalska, Maciej Sulewski, Tomasz Stolarczyk, Joanna Stolarczyk, Katarzyna Sulewska czy Mateusz Czekalski.