Publika stworzyła ring, pięściarze nie zawiedli. Pietruczuk remisuje we Wrocławiu

Sporty walki 26 lutego 2023 2 Komentarze

Ostrołęczanin Marek Pietruczuk wystąpił podczas gali BASEMENT FIGHT CIRCLE 8 we Wrocławiu. To gala w wyjątkowej formule - boks, ale ring tworzy... publiczność. Walka toczona była w bardzo szybkim tempie, zobaczyliśmy wiele wymian.

Rywalem Marka Pietruczuka był reprezentant gospodarzy Kamil Zuzewicz. Pojedynek obu pięściarzy był niezwykle widowiskowy - w każdej rundzie padało mnóstwo ciosów. Marek, jak to ma w zwyczaju, bił wieloma kombinacjami, szukając ciosów w różnych płaszczyznach. Ale jego rywal również świetnie przygotował się do tej walki, był aktywny i próbował mocnych uderzeń, chyba licząc na wygraną przed czasem.

Po trzech rundach widać było zmęczenie u obu zawodników. Końcówka była naprawdę ekscytująca, a walka była tak wyrównana, że naprawdę ciężko było podjąć się wytypowania zwycięzcy.

Tak samo mieli sędziowie, którzy orzekli remis. Jeden z sędziów podkreślił, że zwyciężyła sprawiedliwość, bo trudno byłoby skrzywdzić któregoś z pięściarzy, dając zwycięstwo rywalowi.

- Dziękuję Kamilowi za to, że wyszedł do mnie, jestem lżejszy, ale mam osiągnięcia większe w boksie. Jeżeli ma ochotę na rewanż, to z chęcią spróbuję, ale zmierzmy się w równym limicie, bo dla mnie 72 kg to za dużo - powiedział Marek Pietruczuk tuż po walce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
09:15, 26 lutego 2023

Kibicka

Brawo Marek! Dużo osiągnąłeś, a przed Tobą jeszcze więcej. Do dzieła!  

ocena: 100%         zgłoś
...
12:11, 26 lutego 2023

Puchacz

Marek brawo, zawsze byłeś lepszy od Żarnocha!  

ocena: 0%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.