Bieg 3P, czyli przełajowe zmagania w Przystani [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 13 września 2016 Komentarzy

Bieg 3P w Przystani był sposobem na aktywne spędzenie niedzieli dla wielu mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Rywalizacja toczyła się wśród dzieci i dorosłych, łącznie na sześciu dystansach i w dwóch formułach. Zobacz wyniki biegów oraz obszerną fotorelację!

Bieg 3P w Przystani był sposobem na aktywne spędzenie niedzieli dla wielu mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Rywalizacja toczyła się wśród dzieci i dorosłych, łącznie na sześciu dystansach i w dwóch formułach. Zobacz wyniki biegów oraz obszerną fotorelację!

300, 600, 1000 metrów...

W biegu na 300 metrów chłopców najszybszy był Kacper Niedźwiecki (SP Antonie), drugi był Przemysław Kachel (SP Nowa Wieś), a trzeci Rafał Jędrzejewski z Dzbenina. Na tym samym dystansie wśród dziewcząt triumfowała Wiktoria Dąbrowska (SP Czarnia), a kolejne miejsca na podium zajmowały jej koleżanki z tej samej miejscowości - Kornelia Cicha i Oliwia Brakoniecka.

Dwukrotnie dłuższy dystans najszybciej pokonał Adrian Załęski (SP Olszewo-Borki), drugi był Wojciech Wielechowski (SP Nowa Wieś), a trzeci Adrian Kobrzyński (SP Olszewo-Borki). Wśród dziewcząt wygrała Kinga Załęska (SP Olszewo-Borki), druga była Roksana Sobotka (SP Olszewo-Borki), a trzecia Katarzyna Szyszka (SP w Czarni).

Dużo większe wyzwanie czekało na tych, którzy pokonywali bieg na kilometr. Wśród chłopców najlepsze rezultaty odnotowali: pierwszy na mecie Eryk Grono z Gimnazjum w Nowej Wsi, drugi Szymon Stepnowski z tego samego gimnazjum i trzeci Mateusz Rostkowski z Gimnazjum w Olszewie-Borkach. Trzy najszybsze dziewczęta na tym dystansie to: Kinga Szczęsnowicz (Gimnazjum Olszewo-Borki), Patrycja Smółkowska (Gimnazjum Nowa Wieś) i Katarzyna Zalewska (Gimnazjum Olszewo-Borki).

... i dłuższe dystanse oraz marsz nordic walking

Wiele emocji przyniósł bieg na 5 kilometrów. Najszybszy w nim był Rafał Smółkowski z Przasnysza, jego wynik to 18:38. Drugi był Krzysztof Olszewski z Olszewa-Borek ze stratą prawie trzech minut do zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Tomasz Budniak z Władysławowa. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Gruz z Rataj - 23:25 i czwarte miejsce open. Koronny dystans Biegu 3P, czyli 10 kilometrów, zdominował Damian Świerdzewski, jego czas to 38:40. Drugi był Tomasz Zaręba z Zambrowa - 40:31, a trzeci Dariusz Regulski z Ostrołęki - 42:22. Najszybszą panią okazała się Sylwia Cymes z Łomży - 49:17 i 13. miejsce open.

Biegom na różnych dystansach towarzyszył także marsz nordic walking. Tym razem "kijkarze" poszli na dystansie 5 kilometrów. Wygrał Wojciech Jarząbek z Ostrołęki, który po pasjonującym finiszu o dwie setne sekundy wyprzedził Jakuba Laskowskiego z Olszewki. Czas zwycięzcy to 40:17. Trzeci był Andrzej Oleszczak z Przystani - 42:05.

Bieg 3P odbywał się na terenie duktów leśnych Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Ostrołęka, Leśnictwa Przystań.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.