Bieg Kolejarza 2023. Sportowe święto na osiedlu Stacja [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 03 czerwca 2023 6 Komentarzy

Za nami kolejny Bieg Kolejarza: to sportowa inicjatywa, którą rada osiedla Stacja podejmuje wraz z klubem UKS MAG Ostrołęka i Szkołą Podstawową nr 3. W tym roku wypadła efektownie: przy Multicentrum i dworcu kolejowym nie brakowało sportowych pasjonatów, którzy ruszyli na trasę biegu.

Zaczęło się od biegów dziecięcych na 1000 metrów, a punktualnie o 16:40 wiceprezydent Ostrołęki Anna Gocłowska wystartowała zawodników i zawodniczki do biegu głównego na 5 kilometrów. Ulice osiedla Stacja opanowali biegacze.

W kategorii 7-11 lat chłopców zwyciężył Dominik Jamiołkowski, drugi był Antoni Szatanek, a trzeci Mateusz Jankowski. Wśród dziewczynek w tej samej kategorii wiekowej zwyciężyła Wiktoria Pawlik, przed Mają Ropiak i Elżbietą Szczepkowską. Kategoria 12-15: tu wśród chłopców wygrał Szymon Korzeniecki, przec Bartłomiejem Kuciejczykiem i Hubertem Chełstowskim. Najlepsza w kategorii 12-15 dziewcząt była Natalia Szczepkowska, przed Amelią Kordel i Laurą Pych.

W biegu głównym wśród panów najlepszy był Karol Roogziński, drugie miejsce zajął Rafał Suchecki, a trzecie Sylwester Suchecki. Wśród pań wygrała Martyna Budziłek, przed Natalią Trzcńską i Anną Napiórkowską.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiału wideo.