Bieg Kolejarza w Ostrołęce. Sportowe emocje na osiedlu Stacja [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 24 października 2021 6 Komentarzy

Osiedle Stacja wypełniło się dziś biegaczami, którzy wystartowali w VI Biegu Kolejarza. Start i meta zlokalizowane były nieopodal remontowanego obecnie budynku dworca kolejowego.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia kwiatów i zniczy przed Obeliskiem Kolejarzy przez ostrołęckich samorządowców. Następnie królowała już sportowa rywalizacja. Na trasę biegu 3-kilometrowego wyruszyli zawodnicy w kategorii open, z kolei młodzież pobiegła na 1 kilometr.

W kategorii open panów zdecydowanie wygrał Przemysław Dąbrowski, drugi był Karol Rogoziński, a trzeci Radosław Mateusiak. Co istotne, zwycięzca biegu startował i finiszował przy dużym wsparciu kibiców z Drwęczy. Nie tylko wznosili okrzyki, ale mieli także transparent. Tacy kibice to skarb!

Wśród pań wygrała Martyna Budziłek, druga była Magdalena Prosińska, a trzecia Kamila Korczakowska.

Wśród dzieci 11-15 lat padły następujące wyniki: rywalizację dziewcząt wygrała Kornelia Rusiłowicz, druga była Oliwia Pazik, a trzecia Izabela Pajka. Najszybszym z chłopców był Artur Mrozek, wyprzedzając Rafała Fidurę i Konrada Dzwonkowskiego.

Biegali też najmłodsi (6-10 lat). Wśród dziewczynek wygrała Natalia Biegaj, przed Mają Ropiak i Marią Kojtek. Z kolei w rywalizacji chłopców najlepszy był Jakub Szwed, drugie miejsce zajął Olaf Grabowski, a trzecie Przemysław Rusiłowicz.

Na najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach czekały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów biegu. Wystartowało ponad 90 dorosłych i ponad 50 dzieci.

Organizatorami biegu byli Rada Osiedla Stacja, UKS Mag Ostrołęka i Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrołęce.