Bieg Miodobrania Kurpiowskiego 2024. To już tradycja! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 24 sierpnia 2024 0 Komentarzy

Bieg Miodobrania Kurpiowskiego stał się już tradycją w naszym regionie. Rozgrywany jest w przeddzień największej imprezy folklorystycznej na Kurpiach. Nie inaczej było i w tym roku.

W sobotę 24 sierpnia, dzień przed Miodobraniem Kurpiowskim 2024, biegacze ruszyli na trasę. Były biegi dla dzieci, na dystansach dopasowanych do wieku młodych zawodniczek i zawodników, ale największym zainteresowaniem cieszył się bieg open z udziałem ok. 200 biegaczy.

Bieg Miodobrania Kurpiowskiego 2024 to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych i kulturalnych naszego regionu. To unikalna okazja, by połączyć aktywność fizyczną z zanurzeniem się w bogatej kulturze kurpiowskiej.

W Kurpiowskiej Krainie w Wydmusach odbyły się biegi dla dzieci, a z Myszyńca do Kurpiowskiej Krainy wystartował bieg open na 10 km.

W rywalizacji open wśród panów zwyciężył Przemysław Dąbrowski (Rzekuń) z wynikiem 32:56. Drugi był Rafał Smoliński z Ciechanowa - 34:22, a trzeci - Jakub Bielecki z Warszawy - 36:38.

Wśród pań zwyciężyła Martyna Budziłek (Kadzidło), z czasem 40:08. Na miejscu drugim Grażyna Kotomska z Łomży - 40:55. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Weronika Lenkiewicz z Olszewki - 44:11.