Błysk Kolumbijczyków. Narew na wyjeździe wygrała z Mazurem Gostynin

Piłka nożna 26 października 2024 0 Komentarzy

Piłkarze Narwi Ostrołęka wygrali 2:0 w wyjazdowym meczu V ligi mazowieckiej z Mazurem Gostynin. Obydwie bramki dla zespołu trenera Łukasza Bałazego strzelili Kolumbijczycy: Yeison Cambindo Perea i Yorlin Medina Matos.

Narew grała osłabiona bramkiem przede wszystkim swojego najlepszego strzelca, Wiktora Łychowydko, ale także Artura Bajora i Borysa Ciężara. Cała trójka pauzowała dziś za żółte kartki.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie Narwianie mieli w 30. minucie. Marcin Kraska wyszedł sam na sam z bramkarzem Mazura Gostynin, ale z dziesiątego metra trafił prosto w niego. Chwilę potem dobrą sytuację miał jeszcze Patryk Gumowski, ale na raty jego strzał z woleja wybronił bramkarz. Kluczowa akcja miała miejsce tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Marcin Kraska odkupił winy po wspominanym strzale i zagrał z rzutu wolnego piłkę, po której padł gol. Dobrze odnalazł się w polu karnym Yeison Cambindo, który z półwoleja trafił do siatki. Był to zarazem jego prezent urodzinowy dla siebie samego.

Po zmianie stron dwie dobre okazje mieli Yorlin Medina oraz po jego podaniu Dominik Borowiecki. W pierwszym przypadku świetną interwencją popisał się bramkarz Mazura. Druga z akcji zakończyła się strzałem trochę nad poprzeczką. Mazur zaczął przyciskać od około 60. minuty, zmuszając Narew do faulowania. Następne próby Niebiesko-czerwonych również padły łupem bramkarza gospodarzy. Trudną piłkę wyjął w 75. minucie, gdy zdawało się, że futbolówka wpadnie pod poprzeczką do za jego plecy.

Gdy można było drżeć o losy spotkania, ponownie uaktywnił się Yorlin Medina. Kolumbijczyk wbiegł w pole karne, z "rywalem na plecach" przebiegł kawałek i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Asystę zaliczył Wiktor Chomczenko.

26.10.2024, Gostynin
V liga mazowiecka
Mazur Gostynin - Narew Ostrołęka 0:2 (0:1)
Bramki: Yeison 44, Yorlin 82

Narew Ostrołęka: Stepnowski - Ziemak, Bandorowicz, Gąska, Olszewski (54. Bąk) - Yeison, Kraska, Chomczenko (90. Tercjak) - Gumowski (87. Kamionowski), Borowiecki (65. Godziebiewski), Yorlin (82. Roman).

Sędziował: Mateusz Dzięgielewski.
Żółte kartki: Borowiecki, Kraska, Chomczenko.