Bodytka najlepszy na turnieju kickboxingu w Pradze

Sporty walki 21 października 2014 Komentarzy

W dniach 9-12 października w czeskiej Pradze odbył się kolejny już Międzynarodowy Turniej Kickboxingu „ Kosa Cup „ w tym roku uczestniczyło w nim dwóch naszych zawodników. Wyjazd zorganizowany był wspólnie z Kadrą Polski WKA w Kickboxingu i kampanią "Łączy nas sport, nie narkotyki".

W kategorii początkujący do 80 kilogramów świetny debiut w zawodach tej rangi zanotował Michał Bodytka  wygrywając cztery walki - po drodze pokonał dwóch reprezentantów Czech, w walce półfinałowej nie dał żadnych szans zawodnikowi z Piaseczna, by w finale po wyrównanej walce okazać się lepszym od Piotra Bielaka z Walhalla Mińsk Mazowiecki. Tym samym ostrołęczanin zajął pierwsze miejsce.

Drugi zawodnik - Daniel Zaręba walczący w kategorii do 85 kg trafił do silnie obsadzonej kategorii z wieloma medalistami mistrzostw Świata i Europy. W walce ćwierćfinałowej Zaręba przegrał po wyrównanej walce z Reprezentantem Czech Adamem Chlebkiem i odpadł z dalszej rywalizacji.