Korona Ostrołęka wygrała z Energią Kozienice 2:1 w rewanżowym meczu barażu o utrzymanie w IV lidze mazowieckiej. Tym samym żółto-niebiescy pozostają na czwartoligowym poziomie.
Piłkarze Korony w tym sezonie zajęli 12. miejsce w grupie północnej IV ligi, co oznaczało konieczność grania baraży z Energią Kozienice. W pierwszym meczu - w Kozienicach - było 1:1, więc o utrzymaniu zdecydowało spotkanie rewanżowe.
Podobnie, jak w pierwszym meczu, gole w rewanżu padły w drugiej połowie. Wynik otworzył w 55. minucie Piotr Strzeżysz, w 74. minucie wyrównał Bartłomiej Książek. Ten wynik oznaczał dogrywkę, lecz w 83. minucie kapitan Korony Ostrołęka strzelił swoją drugą bramkę, która ostatecznie przypieczętowała utrzymanie Korony w IV lidze. Energia Kozienice żegna się natomiast z IV ligą i spada do ligi okręgowej.
Korona Ostrołęka - Energia Kozienice 2:1 (0:0)
Bramki: 55. 83. Strzeżysz - 74. Książek
Korona (skład wyjściowy): Łyziński - Drozdowski, Borkowski, Dzbeński, Jastrzębski, Strzeżysz, Górski, Gąska, Laska, Jastrzębski, Dzwonkowski.
Komentarze
kropeczko
Właśnie piłka dzieli, bo Wy jesteście od najmłodszych lat karmieni przekonaniem, że piłkarz musi być opłacany przez miasto. Inne dyscypliny cieszą się z ochłapów i aby senior utrzymał się na poziomie musi sam na siebie zarobić. Piłkarz od dziecka jest nauczony, że miasto go utrzyma - nawet seniora bez wyników>
To taka piłkarska sprawiedliwość!
Miejskie pieniądze powinny być wydatkowane wyłącznie na szkolenie dzieci i młodzieży>
Senior z dotacjami wyłącznie taki, który już ma jakieś osiągnięcia!
.
No właśnie ... "mistrzowie Ostrołęki", to rozumiem. Zajmujcie się najlepiej jak potraficie swoimi dyscyplinami i też walczcie o swoje a uprawiających najbardziej popularny sport w Polsce, zostawcie w spokoju. Sport ma jednoczyć a nie dzielić. Wszystko ...
do kropki
właśnie sport.
sport dzieli się na SPORT i na piłkę nożną :)
Wszyscy mogą zdobywać tytuły a i tak piłka nożna jest najważniejsza :( - smutne.
Cieszymy się z dziesiątej ligi a nie zauważamy dyscyplin z osiągnięciami :(
Gość
trener sam nie odejdzie a prezes go nie wyrzuci bo nie znajdzie nikogo na jego miejsce a baraze wygrane przez dwa karne wstyd wczoraj kozienice były lepszym zespołem i nie zasługiwaly na porazke ale taka jest pilka
.
No właśnie ... "mistrzowie Ostrołęki", to rozumiem. Zajmujcie się najlepiej jak potraficie swoimi dyscyplinami i też walczcie o swoje a uprawiających najbardziej popularny sport w Polsce, zostawcie w spokoju. Sport ma jednoczyć a nie dzielić. Wszystko ...
do do
Ja myślę, że wystarczy galeria mistrzów na hali Gołasia - tam są wszyscy mistrzowie Ostrołęki w różnych dyscyplinach :) Ale oczywiście piłkarze nożni o tym mogą nie wiedzieć, bo tam przecież nie ma ich dyscypliny :) Więc tam nie zaglądają :)
wszystko?
Gość
Korona większości chyba pokrzyżowała plany, ale taki jest futbol. Wiadomo od jakiegoś czasu już że chłopaki niezależnie od spadku czy utrzymania grają ostatnie mecze i wczoraj właśnie dla większości był ostatni mecz w klubie. Część pewnie pójdzie grać do Narwi i do Troszyna. Ale brawa za mecz za utrzymanie przy graniu 35 stopni. Jeżeli się żegnać z drużyną to z klasą .
Tacy zawodnicy jak K.Jastrzębski, Laska, czy kontuzjowani Kraska i Staszczuk dla swojego dobra lepiej jakbyście poszli grać do trzeciej ligi bo tu czy w Troszynie się zmarnujecie.
do "do Tre"
"... inni zawodnicy - lekkoatleci, pływacy, bokserzy zdobywający tytuły mistrzowskie w kraju i za granicą ..." - jakiś przykład ostrołęckiego mistrza Polski seniorów, poproszę
do Pokemon
Pokemonie znajdźcie sponsorów
do Tre
Realia? A jekie były do tej pory gdy w mosirze "pracowało" piętnastu kopaczy i za darmo braki po kilka tysięcy wypłaty? To były dobre i sprawiedliwe realia?
Zostaliście oderwani od cycka matki (miasta) i teraz narzekacie na realia?
Najwłaściwsze realia dla piłki kopanej są takie, że na fikcyjnych stanowiskach zatrudnia się zawodników i wtedy jest "sprawiedliwie" i zgodnie z prawem. (pis). Czy myślicie, że inni zawodnicy - lekkoatleci, pływacy, bokserzy zdobywający tytuły mistrzowskie w kraju i za granicą nie chcieliby mieć takich warunków zatrudnienia jak Wy?
I jeszcze popieraliście wyrzucenie lekkoatletów ze stadionu w o-ce, bo tu rządzi piłka kopana.
MD
Gość
trener zostaje dlatego czesc zawodników woli grac w okregowce niz trenowac u takiego nieudacznika
alto
A ja myślę że Mara .Skorup i Łyżwa tylko przeszkadzaja,Chłopaki spokojnie się utrzymali.Wszystko było pod kontrolą.Dużo pograli na STS.Parę zlotych ogarnęli.
Lol
Ale jest 4 liga utrzymana i to niektórych bardzo boli...
lol
Gdyby nie Mara i Łyżwa to Korona byłaby średniakiem w okręgówce.
Znajomy
Brawo drużyna i Mara z papierami na grę spokojnie w 2 lidze jak nie pierwszej, ale dobrze że my się jeszcze chce kopać...
Pokemon
Panie ekspercie i Vice prezidencie pomóżcie piłce nożnej.
Tre
To duży sukces klubu i piłkarzy biorąc pod uwagę realia w jakich przyszło im funkcjonować. Ogromne podziękowania i gratulacje!!!
Obiektywny
Gratuluje utrzymania. Troszyn raz Narew dwa...zgadzam sie potrzebne wzmocnienia a w zasadzie nowa ekipa .Ppwodzenia zycze
Kibic
Brawo dla całej Drużyny Korony, za walkę serce zostawione na boisku,Mara tytanowy bojownik,brawo,brawo brawo.
Chociaż może dla niektórych to ostatni mecz w tej drużynie,to dzięki wielkie za grę.
Widzimy sie na kolejnych meczach Korony,Narwi ,Troszyna .....Makowa ???
Troche kopalem w latach 9
Ja Cie ... ten Strzezysz to juz chyba ze 40 lat gra w noge ;)
gość
Uf udało się pomimo ponad 33 stopniowego upału. Brawo!
Ale wzmocnienia nieodzowne i konieczna wymiana trenera, Może ktoś z zewnątrz i z poza mazowieckiego.
Kibic
Brawo drużyna za charakter
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.