Boisko przy Cieplińskiego otwarte. Choć część mieszkańców protestowała

Inne 10 sierpnia 2022 5 Komentarzy

Przy ulicy Cieplińskiego "Pługa" otwarte zostało oficjalnie nowe boisko. Zostało wykonane od podstaw i posiada nawierzchnię z płyt polipropylenowo-gumowych. Już na etapie budowy inwestycja zyskała rozgłos: gdyż okoliczni mieszkańcy protestowali, obawiając się "odgłosów gier zespołowych".

fot. Łukasz Kulik - Prezydent Miasta Ostrołęki

Jak informuje prezydent Łukasz Kulik, w skład obiektu wchodzą: boisko do piłki nożnej, ręcznej oraz do koszykówki, piłkochwyty o wysokości 6 metrów za bramkami. Całość jest ogrodzona oraz oświetlona. Wokół powstały chodniki, ławki oraz kosze na śmieci.

- Koszt inwestycji to 719 360,65 zł. Ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego” w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej "Mazowsze dla sportu 2022" pozyskaliśmy 300 000 zł - poinformował prezydent.

zdjecie

Nowy obiekt sportowy robi wrażenie, choć na etapie budowy nie robił wrażenia na wszystkich. Szczególnie okoliczni mieszkańcy mieli zastrzeżenia, które zgłosili do prezydenta w formie "oficjalnego protestu przeciwko budowie boiska w pobliżu bloków. 

- Lokalizacja projektowanego boiska jest dla nas niezrozumiała i wzbudza w nas niepokój. Jako mieszkańcy bezpośrednio sąsiadujących nieruchomości obawiamy się wzrostu hałasu i innych uciążliwości, towarzyszących grom zespołowym, mogącym występować do późnych godzin nocnych - pisali mieszkańcy. Dodatkowo, mieszkańcy wskazywali, że "umiejscowienie lamp oświetleniowych, które będą emitować bardzo jasne światło, wpłynie negatywnie na wypoczynek w godzinach wieczornych".

Petycja części mieszkańców spotkała się z... krytyką innej części mieszkańców osiedla oraz pozostałych mieszkańców miasta, wskazujących, że inwestowanie w obiekty sportowe jest jak najbardziej potrzebne, by młodzież swój wolny czas spędzała aktywnie. 

Ostatecznie udało się doprowadzić do końca tej inwestycji i z boiska przy Cieplińskiego można już korzystać. 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:17, 10 sierpnia 2022

Mmmmm

Brawo

ocena: 25%         zgłoś
...
16:41, 10 sierpnia 2022

Look

Wrażenie robi otoczenie i dojazd do boiska…

ocena: 75%         zgłoś
...
17:42, 10 sierpnia 2022

Fuj

Wrażenie to ulik zmarniał i zarzyk coś nie kumaty, super rzadze

ocena: 75%         zgłoś
...
09:25, 11 sierpnia 2022

marian

A kiedy remont ulic?

ocena: -         zgłoś
...
16:50, 12 sierpnia 2022

...

I teraz mieszkańcy mają słuchać bachorów drących ryj ?  

ocena: 100%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.