Brewczyńscy z gminy Łyse zachwycili na Mistrzostwach Świata

Inne 19 września 2024 3 Komentarze

Marcin Brewczyński wspólnie z żoną Mileną Brewczyńską osiągnęli wielki sukces na Mistrzostwach Świata w nordic walking w Finlandii. To był znakomity występ mieszkańców gminy Łyse.

Mistrzostwa Świata INWA Nordic Walking odbyły się w Lahti w Finlandii między 13 a 15 września. W zawodach wzięło udział 400 sportowców z ponad 20 krajów świata. Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 5 km, 10 km i półmaratonu, czyli 21 km oraz w sztafetach 4x5 km.

Spośród wszystkich państw biorących udział w mistrzostwach najlepiej wypadła reprezentacja Polski, która zdobyła w sumie 35 medali, w tym 2 w wyścigach sztafet. Marcin okazał się najszybszy na dystansie 5 km w kategorii wiekowej M35. Zdobył również wicemistrzostwo i srebrny medal na dystansie 10 km w tej samej kategorii. Drużynowo jako reprezentacja Polski mix team w sztafetach 4x5 km zdobyli złoto! Do tego pobił swój rekord życiowy gdzie dystans 5,1 km przeszedł w czasie 32:40.

Warto podkreślić również, że Milena Brewczyńska zdobyła brązowy medal na dystansie 5 km w kat. K35.

Gmina Łyse może być dumna z takich mieszkańców! Gratulacje!