zdjecie 1780

Było tak blisko! Pierwsza liga nie dla Energi Net Ostrołęka

Siatkówka 28 maja 2018 26 Komentarzy

Czasami życie pisze scenariusze, o jakich nie śniło by się nikomu. Tak było w Rybniku, gdzie siatkarze Energi Net Ostrołęka walczyli o awans do pierwszej ligi. Choć wygrali trzy z czterech rozgrywanych meczów, to jednak znaleźli się poza premiowaną dwójką.

Czasami życie pisze scenariusze, o jakich nie śniło by się nikomu. Tak było w Rybniku, gdzie siatkarze Energi Net Ostrołęka walczyli o awans do pierwszej ligi. Choć wygrali trzy z czterech rozgrywanych meczów, to jednak znaleźli się poza premiowaną dwójką.

W fazie grupowej biało-czerwoni przegrali 1:3 z MCKiS Jaworzno oraz wygrali 3:0 z Volleyem Rybnik, dzięki czemu mieli szansę grać o awans w fazie finałowej turnieju. Tam do rozegrania były jeszcze dwa mecze. Spotkanie z Mickiewiczem Kluczbork przez pierwsze dwa sety było jednostronne i to na korzyść drużyny z Kluczborka. Później do głosu dochodzili podopieczni Mateusza Mielnika i stopniowo przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięstwo 3:2 przybliżało nas do pierwszej ligi.

Mickiewicz Kluczbork - Energa Net Ostrołęka 2:3 [25:19, 25:15, 22:25, 23:25, 11:15]

Nie wszystko zależne było jednak od ostrołęczan. Istniała możliwość, że nawet mimo wygranej, nie wejdą oni do pierwszej ligi. Niestety, tak się stało. Mimo wygranej 3:0 z Chrobrym Głogów, w meczu Mickiewicza Kluczbork z MCKiS Jaworzno padł wynik 3:2 dla Mickiewicza, a to oznaczało, że oba zespoły awansują, a Energa Net Ostrołęka zajmuje w turnieju finałowym miejsce trzecie.

Chrobry Głogów - Energa Net Ostrołęka 0:3 [22:25, 26:28, 22:25]

Zwycięstwem nad Chrobrym z posadą szkoleniowca Energi Net pożegnał się Mateusz Mielnik. Trener w przyszłym sezonie prowadził będzie pierwszoligowy Ślepsk Suwałki.

1. MCKiS Jaworzno – awans do I ligi 3 5 pkt. 8:5
2. UKS Mickiewicz Kluczbork – awans do I ligi 3 5 pkt. 8:5
3. Energa Net Ostrołęka 3 5 pkt. 7:5
4. SPS Chrobry Głogów 3 3 pkt. 1:9

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
08:57, 28 maja 2018

iwona

Scenariusz  przewidywany przeze mnie się sprawdził. Szkoda


...
09:05, 28 maja 2018

Info

Spuścili  nas  pseudo siatkarze  bez honoru z Jaworzna.Panie  Mateuszu proszę o nich nie zapomnieć jak będziecie  grali z nimi  w 1 lidze i pokazać gdzie ich miejsce.


...
09:28, 28 maja 2018

iwona

Nikt nas  nie  "spuścił " to my zagraliśmy nie tak dobrze  by awansowć Jak chesz liczyć  licz na siebie ..


...
09:33, 28 maja 2018

@@@

Naszym grzechem było przegranie o jednego seta za dużo czy to z Jaworznem czy z Kluczborkiem, chociaż też pewnie by posterowali tym wynikiem, ale postawa Jaworzna w 4 i 5 secie to była kpina z siatkówki.


...
09:42, 28 maja 2018

Volley

Zgoda z powyższym. Dwa ostatnie sety nie miały nic wspólnego z siatkówką. Dobrze, że nasi opuścili halę przed zakończeniem meczu. Mam nadzieję, że nie zostali też na zakończeniu turnieju.
Choć z perspektywy awansujących to najlepsze rozwiązanie. W lidze mają blisko do siebie i ekonomicznie uzasadnione rozwiązanie.
Pieniądze po prostu...


...
11:55, 28 maja 2018

Gość

No to teraz przypomnijmy jaka jest dotacja miejska na klub złożony tylko z seniorów.  


...
12:55, 28 maja 2018

JJ

Jak widać za mała na I ligę. Szkoda bo niewiele zabrakło. A Jaworzno wolało się dogadać niż ryzykować porażkę i brak awansu. Znowu zmiany przepisów PZPS nie wpływają dobrze na rywalizację.  


...
13:35, 28 maja 2018

Kibic

Taka jest prawda 1 set za mało ale też jest prawdą, że 2 razy wygraliśmy z kluczborkiem i to boli najbardziej, szkoda tylko chłopaków bo zasłużyli na awans. Ale zapewniam że sobie poradzą a jak was słucham to wydaje mi się że zniknął problem. Bo oprócz trenera i drużyny to większość nie potrzebowała tego awansu . Tylko co dalej ???


...
14:48, 28 maja 2018

Jarosław Psikuta

Do wszystkich "znawców" - Rozumiem, że  pierwszy mecz w niedzielę pomiędzy Chrobrym a Ostrołęką był rozegrany zupełnie sportowo...:-D :-D


...
15:49, 28 maja 2018

Jarosław Psikuta

Do wszystkich "znawców" - Rozumiem, że  pierwszy mecz w niedzielę pomiędzy Chrobrym a Ostrołęką był rozegrany zupełnie sportowo...:-D :-D


...
15:54, 28 maja 2018

kibic

Do Jarosława Psikuta tak,był rozegrany jak najbardziej sportowo


...
15:58, 28 maja 2018

ak

Ustawka  była ,czy  nie,to już nie istotne.  Przegraliśmy mecz  z Jaworznem, a można  było wygrać choćby jednego seta więcej  , straciliśmy dwa sety  z Kluczborkiem a  mogliśmy ich nie tracić . W drugim secie  z Głogowem  przeciwnicy  popełnili  gromadę niewymuszonych błędów serwisowych  a  gdyby nie  to "powinniśmy" tego seta przegrać i byłoby po  problemie.Zaksa  w  sezonie była  najlepsza  a mistrzem Polski jest Skra  bo potrafiła  wygrać dwa mecze   w końcówce sezonu. Wybrani przez  Treneiro zawodnicy nie potrafili tego zrobić  a  mam wrażenie  oglądając  mecze że  trener im w tym też  nie zawsze pomagał. Źle się  walczy wiedząc ,że nastąpi zmiana trenera tak było w sezonie  gdy odchodził Pan Dudziec i teraz  gdy ogłoszono że trener Mielnik związał się umową z innym klubem. Takie  działania są mało profesjonalne .Mam wrażenie że powoli w Ostrołęce zbliża  się  koniec  siatkówki i to nie  tylko męskiej. U panów  brak zaplecza, absurdem jest  funkcjonowanie  dwóch klubów które  słabo ze sobą wspólpracują lub właściwie  nie współpracują ,u kobiet  zaplecze  jako takie   jest,ale  brak drużyny. Obecny poziom zawodniczek na pewno nie  gwarantowałby nawet  utrzymania . A w obu przypadkach jest to pewnie efekt braku odpowiedniego sponsora ,a co za tym idzie odpowiedniej motywacji finan.....
Zobaczymy co  przyniesie  przyszłość ale jak pisałem że   po porażce z  Jaworznem kraczę , to jednak sprawdził się   przewidywany scenariusz


...
21:30, 28 maja 2018

Gość

Chłopki sobie poradzą ale w innych klubach, tylko 1 liga mogła zatrzymać tych zawodników w Ostrołęce.

Ustawka kto oglądał 4 i 5 seta widać był różnicę między Kluczborkiem a Jaworznem którzy swoją grą wyglądali jak kadeci. Wygrała kasa a nie sport . Legień , Zborowski i inni to już drugi raz z rzędu !


...
21:31, 28 maja 2018

Gość

Tak w ogóle z tego całego meczu 4 i 5 set to sędzia liniowy miał pośmiewisko . Kabaret...


...
22:47, 28 maja 2018

Trener

Nikt nie pisze o największym skandalu w tych  rozgrywkach więc ja napiszę. W turnieju finałowym w drużynie Kluczborka grał Kamil Semeniuk i jego gra robiła wyraźną różnicę. Przypomnę jest to zawodnik z Plus Ligi z Wicemistrza Polski, który rozegrał wiele spotkań (czy to za Deroo czy za Buszka) i pokazał się tam z dobrej strony miedzy innymi w Lidze Mistrzów. Jest wiele przepisów i biurokracji w PZPS - ale jak możliwe są takie "transfery" ?!?!


...
08:04, 29 maja 2018

Gość

Mało tego to jego trzeci klub w jednym sezonie, nawet regulamin zabrania grania w dwóch. Ale co tam PZPS ma d.upie te regulaminy je łamiąc.
Na miejscu działaczy bym się odwołał o granie zawodnika  w 3 klubach w jednym sezonie , ale kaska poszło pewnie do PZPS i zmienili regulamin.
P.s system awansu chory sezon temu w turnieju finałowym z 3 drużyn- fazy grupowej przechodziły dwie i z drugiej dwie a zwycięzcy kolejnych meczów awansowali do 1 ligi, teraz zredukowali by Ostrołęka drugi rok z rzędu nie wszedła. Chociaż sportowa wszedła wygrywając dwa mecze po 3:0 i jeden 3:2, Kluczbork tak samo, ale mial lepszy bilans setow. Moim zdaniem bilans setow nie powinien decydować o awansie tylko zostać rozegrany set pomiędzy Ostrołęką a Kluczborkiem. Kluczbork wygrał z Jaworznem(Ostrołęka przegrała), za to Ostrołęka wygrała z Kluczborkiem).


...
08:11, 29 maja 2018

Gość

A tak w ogóle to dość nie spotykana sytuacja by po ostatnim meczu finałowego dwie grające drużyny się cieszyły. To była czysto wydrukowane by Jaworzno wszedło i $ Kluczbork.
Tak w ogóle naszym chłopakom to życzę aby jakoś doszli do siebie, oraz żeby 3/4 znalazło kluby w 1 lidze, a nie którzy szukajcie lepszych organizacyjnie klubów w 2 lidze. Tu za szkoda nerwów dla Was.


...
08:50, 29 maja 2018

miasto

i tym sposobem 50% dotacji do zwrotu...chyba ze rok to juz na pewno... :-)))) tylko zeby tak ze 100tys wiecej  


...
09:32, 29 maja 2018

Gość

myślę ze jeszcze nowy sezon można spróbować powalczyć ale to 95% trzeba budować zespół z nowym trenerem ....


...
09:56, 29 maja 2018

iwona

Moim zdaniem z  te  drużyny na pierwszą ligę  nadaje  się max 3 może  4  ale!!! nie 3/4  drużyn. Reszta   znajdzie miejsce  w drugoligowych zespołach jeśli będzie  chciała  grać  . A co do Netu  to zobaczymy   pewnie czeka nas  znaczna przebudowa  składu  i   zobaczymy kto będzie  trenerem .Chyba  to była  ostatnia szansa  na  awans  


...
09:57, 29 maja 2018

iwona

I mam pytanie do Gościa  ile  jest  w  II giej lidze  dobrze  zorganizowanych klubów . We  wszystkich  dominuje"amatorszczyzna"


...
10:05, 29 maja 2018

Kibic

Do iwony twoja znajomość tematu mnie poraża- może na trenera. I liga sportowo to większość drużyny ale zadecyduje kasa bo każdy musi z czegoś żyć.


...
10:47, 29 maja 2018

iwona

Do Kibic
Czekam na  sezon transferowy i    zobaczymy ilu zawodników trafi do  PIERWSZEJ  ligi czy będzie  to  "większość " poczekamy zobaczymy ale osobiście  bardzo  wątpię by było ich  więcej niż 3-4 ;-)


...
11:16, 29 maja 2018

Gość

Zgadzam się z kibicem że sportowo z Energi to większość prezentuje poziom 1 ligi.
Ciekawo kto pójdzie do Suwałk 1- czy 2 ?

A pani Iwony znajomość mnie zaskakuje .


...
12:27, 29 maja 2018

Gość

Większość, no co tak mało, cały skład! Tak jak w tamtym roku, a przypomnijcie mi ilu poszło do tej I Ligii??? Swoją drogą nie bądźmy tacy, chłopaki prezentują poziom Plus Ligii, a nawet siatkarskiej LM! Słyszałem pogłoski, że działacze drużyn z Kazania i Civitanovy, słychać jeszcze o Perugii walą drzwiami i oknami, każdy chce coś z naszej super drużyny.


...
16:59, 29 maja 2018

Aleksander S

Zgadzam się z iwoną  do I ligi może trafić kilku może czterech  i mam wrażenie że niektóre  komentarze  to chyba piszą sami zawodnicy lub ich znajomi  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.