Były piłkarz Narwi rozpaczliwie woła o pomoc: "Śmierć i wózek to dla mnie to samo"

Piłka nożna 11 sierpnia 2016 6 Komentarzy

Rafał Kosiec wciąż walczy ze skutkami wypadku, do jakiego doszło niemal pół roku temu w Warszawie. Piłkarz, który niegdyś walczył w barwach ostrołęckiej Narwi, szuka lekarza, który mógłby mu pomóc i ulżyć w cierpieniu. Miewa myśli samobójcze, lecz nie dopuszcza do siebie myśli o wózku inwalidzkim.

Rafał Kosiec wciąż walczy ze skutkami wypadku, do jakiego doszło niemal pół roku temu w Warszawie. Piłkarz, który niegdyś walczył w barwach ostrołęckiej Narwi, szuka lekarza, który mógłby mu pomóc i ulżyć w cierpieniu. Miewa myśli samobójcze, lecz nie dopuszcza do siebie myśli o wózku inwalidzkim.

Do wypadku Rafała Kośca doszło pod koniec marca tego roku. Były zawodnik ostrołęckiej Narwi wrócił do domu po meczu dwóch warszawskich klubów - Polonii, którą reprezentował oraz Ursusa. Piłkarz przypomniał sobie, że nie wziął jakiejś rzeczy z samochodu. Idąc po nią potknął się i spadł ze schodów. Efekt: złamanie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Do dziś Rafał Kosiec odczuwa skutki tego wypadku. Jego życie z dnia na dzień stało się gehenną.

Jako pierwszy sprawą zajął się w ostatnich dniach Krzysztof Stanowski - znany dziennikarz sportowy, twórca serwisu weszlo.com. Poprosił on o pomoc Macieja Tabiszewskiego, lekarza Legii Warszawa i reprezentacji Polski. Udało się - Rafał Kosiec dostanie dwie bezpłatne wizyty w klinice.
Dolegliwości Rafała Kośca po wyjściu ze szpitala to m.in. sparaliżowane mięśnie od klatki piersiowej w dół, porażenie narządów wewnętrznych i brak pracy jelit, neuralgia, spięcia spastyczne i brak potencji seksualnej. Piłkarz wspomina także o myślach samobójczych i zmęczeniu psychicznym. Jego list do Stanowskiego to jedno wielkie wołanie o pomoc. Pomoc, czyli znalezienie lekarza, który podjąłby się dokładnego zdiagnozowania i leczenia tego przypadku, nawet jeżeli miałoby być to leczenie objawowe.

- Najgorsze jest to, że nie ma tu najmniejszej poprawy. Według lekarzy jedyną receptą jest czas, ale ja szukam rozwiązań na własną rękę. Jeden doktor doradzał mi komórki macierzyste oraz komorę hiperbaryczną. Nie wiem czy to pomoże, ale jestem zdesperowany, chcę wyczerpać wszystkie możliwości. Po wszystkim chcę móc spojrzeć sobie w oczy i wiedzieć, że zrobiłem co w mojej mocy - mówi Rafał Kosiec w wywiadzie dla serwisu weszlo.com.

Rafał Kosiec ma 29 lat. Piłkarzem Narwi Ostrołęka był w rundzie jesiennej sezonu 2009/10, w niebiesko-czerwonych barwach rozegrał osiem meczów.  Po odejściu z Ostrołęki reprezentował Mazur Karczew, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Pogoń Siedlce, Znicz Pruszków, GKS Tychy i Polonię Warszawa.
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
16:56, 11 sierpnia 2016

krzych

Odszukaj sieci tel do centrum rehabilitacji Sorno w Mosciskach  .
Mondre rehabilitacja i kilku dobrych lekarzy polecam dr Rafał  Górski.


...
19:44, 11 sierpnia 2016

Gość

Szkoda człowieka, pamiętam go z Narwi. Zdrowiej chłopie.  


...
01:10, 12 sierpnia 2016

Josia

Panie Rafale, może spróbowałby Pan nawiazać kontakt z Panem Jerzym Ziębą.Jest On inżynierem po krakowskiej AGH, ale od najwcześniejszych lat pasjonował się biochemią i jest obecnie dyplomowanym hipnoterapeutą klinicznym w Australii i USA. Wydał rewelacyjna ksiażkę pt. "Ukryte terapie. Czego lekarz ci nie powie." Przetłumaczył też ksiażkę pt."Cholesterol, naukowe kłamstwo" Nie jest On może człowiekiem, który zajmuje sie takimi przypadkami jak Pana, ale myslę, ze mógłby Pana pokierować w odpowiednie ręce. Niech Pan go posłucha na You Tube i zajrzy na Jego profil na facebooku. To bardzo mądry człowiek i bardzo dociekajacy.Ma szerokie kontakty z lekarzami również na całym świecie. Moze warto napisać do Niego? Link na facebooku - https://www.facebook.com/ukryteterapie/?fref=ts
blo g i kontakt http://ukryteterapie.pl/
Myślę jednak, ze na facebooku kontakt byłby szybszy. Sama mam ograniczone zaufanie do "typowych" lekarzy. Uważam, ze są tak wciśnieci w system, a ich poglądy są tak niereformowalne, że czasami szkoda czasu i zaangażowania. Piszę to na podstawie własnych doswiadczeń. Niestety leczą u nas tylko to wszystko co jest skutkiem, a nie przyczyną choroby i dolegliwości. A człowieka należy leczyć holistycznie. Proszę spróbować, bo należy wykorzystać w takiej sytuacji każdą iskierkę nadziei. Przynajmniej ja bym tak uczyniła. Pan Jerzy Zięba jest na pewno poza chorym systemem i proszę sie nie sugerować opiniami lekarzy na Jego temat. Oni zawsze bedą walczyć z innym podejściem, bo są uwikłani w ten system. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :)


...
08:13, 12 sierpnia 2016

Gość

Panie Rafale, proszę sie skontaktować z http://www.dr-bertagnoli.com/case-evaluations.html
Życzę powrotu do zdrowia!


...
08:14, 12 sierpnia 2016

Ania

Panie Rafale, proszę się skontaktować z http://www.dr-bertagnoli.com/case-evaluations.html
Życzę powrotu do zdrowia!


...
11:13, 13 sierpnia 2016

Gosc

Zarobił to niech płaci za siebie a nie nauczyli sie tylko brac  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.