Ciężarowcy z Ostrołęki na igrzyskach LZS. Zobacz, jak im poszło

Inne 04 września 2019 2 Komentarze

W dniach 29-31 sierpnia 2019 odbywały się XXII Ogólnopolskie Igrzyska Krajowego Zrzeszenia LZS. Siedlce były organizatorem największej imprezy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która zgromadziła sportowców uprawiających m.in. zapasy, podnoszenie ciężarów czy lekkoatletykę.Prawo startu mieli zawodnicy i zawodniczki urodzone w latach 2002-2006 oraz posiadających legitymację LZS.
Podnoszenie ciężarów podczas Igrzysk reprezentowali sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego.

Ciężarowcy wystąpili w dwóch męskich kategoriach wagowych, W najcięższej męskiej kategorii wagowej wystąpił nasz wychowanek- Krystian Łuba, który z wynikiem 132 kg w dwuboju zajął 4 miejsce (rwanie 57 kg, podrzut 75 kg). Wszystkie trzy wyniki uzyskane podczas tego startu są jego nowymi rekordami.

Drugim startującym był Marcin Kulesza, niezwykle utalentowany młody sztangista, wystąpił w kategorii wagowej 96 kg. Uzyskał on 146 kg w dwuboju (rwanie 71 kg + podrzut 75 kg), co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wynik w rwaniu, podrzucie i dwuboju są również jego rekordami życiowymi.

Krystian wykonał 5 poprawnych prób na sześć możliwych i jego start uznajemy za bardzo udany. Natomiast Marcin zaliczył 3 podejścia w rwaniu i tylko jedno na ciężarze 75 kg w podrzucie. Przy podejściu na 82 kg sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i nie zaliczyli tej próby. Rezerwy w podrzucie są duże i tylko trzeba je wykorzystać przy najbliższej okazji.

Do poprawienia tych wyników Krystian i Marcin będą mieli możliwość 5 października w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do 18 lat.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
10:41, 04 września 2019

Ola

Super Wy Super Marcin

ocena: -         zgłoś
...
19:55, 04 września 2019

3boj

Elegancko

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.