Ciężki bój Młodziczek Nike zakończony sukcesem

Siatkówka 13 grudnia 2011 Komentarzy

W ciężkiej sytuacji kadrowej znalazł się zespół Młodziczek przed turniejem II ligi Mistrzostw Mazowsza w Międzyborowie. Dzięki ogromnej determinacji udało się najmłodszym ostrołęckim siatkarkom obronić się przed spadkiem.

W tygodniu poprzedzającym zawodu trenerowi Dariuszowi Werpachowskiemu wypadły ze składu dwie podstawowe zawodniczki: Kasia Majewska i Andżelika Mierzejewska. Dodatkowo już w pierwszym spotkaniu przeciw Volley Płock kontuzji dłoni doznał Aleksandra Piersa, także ważna siatkarka zespołu. W obliczu tych zdarzeń słuszna była decyzja o zabraniu na turniej Małgorzaty Gumowskiej, która na co dzień trenuje w starszej grupie Nike. Gumowska miała ogromny wpływ na  oblicze drużyny podczas całego weekendu. Nie tylko zdobywała najwięcej punktów, ale także wspierała młodsze koleżanki w trudnych momentach, swoim przykładem pokazując jak należy reagować na te meczowe sytuacje, gdy zespołowi „nie idzie” .

Młoda Nike grała nie równo. Gdy dziewczęta stawały na wysokości zadania przekładało się to na wynik. Gładko wygrany set z Międzyborowem, dwa dobre sety z Węgrowem (tie-break przegrany 17-15!) i pewne zwycięstwo z Pionkami to były momenty naprawdę skutecznej siatkówki w wykonaniu ostrołęczanek. Niestety w meczach z faworytami z Warszawy i Płocka nie udało się nawiązać wyrównanej  walki. Wstecznie plan zakreślony przez trenera został zrealizowany i II liga została obroniona.