Ciężkie boje Victorii Ostrołęka w Poniewieżu

Sporty walki 07 listopada 2016 3 Komentarze

Reprezentanci Victorii Ostrołęka wzięli udział w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju bokserskim w Litwie. Do rywalizacji w turnieju im. Vitalijusa Karpaciauskasa przystąpiła rekordowa liczba 107 pięściarzy i pięściarek z dziesięciu krajów. Ostrołękę reprezentowali Damian Krukowski, Kacper Waszkiewicz i Karolina Abramczyk.

Reprezentanci Victorii Ostrołęka wzięli udział w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju bokserskim w Litwie. Do rywalizacji w turnieju im. Vitalijusa Karpaciauskasa przystąpiła rekordowa liczba 107 pięściarzy i pięściarek z dziesięciu krajów. Ostrołękę reprezentowali Damian Krukowski, Kacper Waszkiewicz i Karolina Abramczyk.

Bardzo trudne wyzwanie czekało Karolinę Abramczyk, gdyż nie dość, że walczyła w wyższej kategorii wagowej (60 kg), to jeszcze zmierzyła się z aktualną reprezentantką Litwy, która czeka w kolejce do wyjazdu na Mistrzostwa Świata seniorek. Młoda ostrołęczanka boksowała dzielnie wszystkie cztery rundy, ale nie miała szans na wygraną w tym pojedynku i zdobyła brązowy medal całego turnieju.

Pojedynki na Litwie stoczyli także Kacper Waszkiewicz i Damian Krukowski. Panowie z Ostrołęki mieli swoje szanse w pojedynkach z zagranicznymi rywalami, o których mówi trener Bogusław Mierzejewski.

- Kacper stoczył bardzo dobrą pierwszą rundę swojego pojedynku i wydawało się, że będzie kontrolował walkę. Niestety, w dwóch kolejnych rundach minimalnie przegrywał, przez co przegrał także całe starcie. Szkoda, bo była tu szansa na zwycięstwo. Z kolei Damian walczył nie tylko z przeciwnikiem, ale także z krwawiącym nosem, co przysporzyło mu sporo kłopotów i zdeprymowało go, dlatego rywal zdominował walkę - opisuje szkoleniowiec Victorii.

Ostatecznie ostrołęckim pięściarzom nie udało się odnieść zwycięstwa w silnie obsadzonym turnieju, lecz trener Mierzejewski nie załamuje rąk, twierdząc, że najważniejsze są starty w imprezach rangi krajowej, a turnieje - takie jak ten w Poniewieżu - służą zbieraniu cennego doświadczenia ringowego. Pięściarzy Victorii w akcji będzie można zobaczyć jeszcze w listopadzie w hali przy Partyzantów w Ostrołęce, 26 listopada odbędzie się sobota bokserska, o której przeczytasz wkrótce w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
12:31, 07 listopada 2016

rogger

forma zawodników strasznie spadła po odejściu Mieczysława Mierzejewskiego.wszystkich zawodnikow znam osobiscie mają wielki talent ale brakuje im sztabu szkoleniowego.Jedynie Paweł Czartoryski stara się to wszystko ogarnąć ale samemu mu jest ciężko to wszystko ogarnąć ;/  


...
14:22, 07 listopada 2016

Gość

rogger  napisał(a):
forma zawodników strasznie spadła po odejściu Mieczysława Mierzejewskiego.wszystkich zawodnikow znam osobiscie mają wielki talent ale brakuje im sztabu szkoleniowego.Jedynie Paweł Czartoryski stara się to wszystko ogarnąć ale samemu mu jest ciężko to wszystko ogarnąć ;/  Z tego wynika że mając 10 ludzi na treningu nie daje rady - widać ten Czartoryski jest słaby trener, musi iść po naukę do Mieczysława powinien także szukać porady u Pietruczuka.


...
22:34, 07 listopada 2016

idhdhd

Do: gość
Szukac porad u Pietruczuka ma Czartoryski ktory byl jego trenerem? Pomyśl najpierw 2 razy zanim coś napiszeszSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.