CKZiU wymasuje biegaczy Półmaratonu Kurpiowskiego

Lekkoatletyka 09 maja 2018 0 Komentarzy

XXIV Półmaraton Kurpiowski i II Kurpiowska Dziesiątka startuje już 27 maja 2018r. o godz. 10:00 z bieżni Stadionu Miejskiego. Obecnie na liście startowej jest 267 osób. Na mecie czeka na nich wspaniały masaż od techników z CKZiU w Ostrołęce.Masaż a bieganie. Kiedy stosować, co daje? Jakie korzyści daje masaż biegaczowi? Czy amator potrzebuje masażu tak samo jak wyczynowiec? Kiedy sięgać po to wsparcie regeneracji? Jaki masaż wybrać? Czy masaż sprawi, że będzie mniej bolało?

Na wiele z tych pytań nasi drodzy biegacze możecie uzyskać odpowiedź po przybiegnięciu na metę Półmaratonu Kurpiowskiego od wykwalifikowanych techników masażu z CKZiU w Ostrołęce. W okolicy mety będzie można skorzystać nie tylko z rad teoretycznych ale również z masażu umęczonych nóg po przebiegnięciu długiego dystansu.

Masaż powinien przynieść ulgę zbolałym mięśniom po wysiłku, ale też zapobiec bolesnym kontuzjom. Współcześnie odchodzi się od teorii, że to zakwasy (a więc kwas mlekowy) są powodem obolałych dzień po treningu mięśni. Za ten stan mają odpowiadać mikrouszkodzenia włókien mięśniowych powstałe podczas wysiłku. Z wielu badań wynika, że masaż łagodzi nieprzyjemne efekty opóźnionej bolesności mięśniowej. Masaż pozwala biegaczom tolerować więcej treningu i mocniejsze obciążenia, bo usprawnia regenerację i pozwala szybciej wrócić do mocniejszych treningów.

Zapraszamy uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego  do skorzystania z oferty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce.

Wciąż trwają zapisy na Półmaraton w zakładce "zapisy" na stronie www.polmaratonkurpiowski.pl.

Artykuł sponsorowany.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również: