zdjecie 8733
zdjecie 8733

Co słychać u ligowych rywali Energi Net Ostrołęka?

Siatkówka 24 sierpnia 2017 0 Komentarzy

Jedenaście drużyn, każda ze swoimi celami i ambicjami - II liga siatkarzy w sezonie 2017/18 zapowiada się niezwykle ciekawie. Wśród faworytów do wygranej w lidze wymienia się zespół Energi Net Ostrołęka, ale warto także zerknąć na poczynania ich ligowych rywali. Z kim zagra ostrołęcka drużyna i co słychać u przeciwników?

Do nowego sezonu przygotowują się siatkarze Legii Warszawa. Z tego co wyczytać można na oficjalnej stronie klubu, plany warszawskiego zespołu są ambitne i sięgają nawet I ligi. Pomóc mają w tym m.in. doświadczeni przyjmujący Mateusz Majcherek i Paweł Kaczorowski, czy też para rozgrywających Maciej Stępień - Kamil Szewczyk. Nowym trenerem Legii został Daniel Kołodziejczyk - ostatnio szkoleniowiec Huraganu Wołomin, a wcześniej grup młodzieżowych Metra Warszawa.

Sporo zmian w Lesanie Halinów. Do drużyny zeszłorocznego beniaminka II ligi dołączyło kilku nowych zawodników, w tym m.in. Mateusz Szczepaniak, Maciej Jatkowski, Damian Pawłowski, Marcin Grasza, Marcin Wielogórski czy Mateusz Kuśmierczyk. Przebudowa to efekt współpracy z IproArt i Akademią Leona Koźmińskiego, pod patronatem których Lesan będzie występował w najbliższym sezonie w II lidze.

Huragan Wołomin stracił swojego libero Patryka Bujniaka, który przeniósł się do warszawskiej Legii, ale nowy prezes Dariusz Trociński zadbał o podpisanie umowy z dotychczasowym trenerem Tomaszem Rosą. Skład wołomińskiego klubu w większości owiany jest na razie tajemnicą.

Wielki exodus siatkarzy z MOS Wola Warszawa. Zwycięzca rundy zasadniczej poprzedniego sezonu został "rozebrany" przez kluby Polskie i zagraniczne. Odeszli m.in. Mateusz Kańczok - do Indykpolu AZS Olsztyn, Wiktor Siewierski - do Austrii, Michał Wójcik - do Belgii, a także do polskich klubów: Adrian Kacperkiewicz, Marcin Jaskuła, Mateusz Rećko, Jakub Szymański, Dominik Jaglarski, Marcin Wojtulewicz i Dominik Grot. Skład MOS-u ponownie oparty ma być na młodzieży.

Ambitne plany ma BAS Białystok. Do drużyny z Podlasia dołączył m.in. Michał Głowacki z Energi Net Ostrołęka, ale także testowany rok temu w ostrołęckim klubie Paweł Stabrawa, czy też Tomasz Kuś i Radosław Sterna z pierwszoligowego SKS Hajnówka. Będzie to z pewnością jeden z trudniejszych rywali Energi Net Ostrołęka w nadchodzącym sezonie.

Wkrótce powinniśmy otrzymać więcej informacji z obozu AZS UWM Olsztyn, lecz jedno jest pewne: akademicy z Warmii zostali mocno osłabieni. Do Ostrołęki przeszli Jakub Macyra, Kamil Guzewicz i Michał Tomczak, a do Białegostoku przeniósł się Marcin Ociepski. To kluczowi gracze AZS UWM z poprzedniego sezonu.

KS Metro Warszawa ma nowego trenera. Został nim znany z pracy z młodzieżą Wojciech Szczucki, na tym stanowisku zastąpił on Mateusza Majcherka. Z klubu odszedł też Maciej Stępień, ale pozostali Patryk Toropolski, Karol Szczypkowski, Jakub Skwarek czy Bartosz Stępień. Metro zapowiada jeszcze ciekawe wzmocnienia, więc z niecierpliwością czekamy na informacje z tego obozu.

W Huraganie Międzyrzec Podlaski nowym trenerem będzie Łukasz Wasąg, a klub sięgnął po rozgrywającego na poziomie pierwszej ligi, czyli Piotra Milewskiego z SKS Hajnówka - w przeszłości znanego także z gry w Ostrołęce. W ekipie z Międzyrzeca Podlaskiego pozostaje także ostrołęczanin Patryk Brzostek, zagrają w niej także Sylwester Kasjaniuk, Kacper Kędra (sprowadzony z Radomia), a także Tomasz Nowacki, Bartosz Matraszek i Maciej Bielecki.

Niewiele informacji płynie z obozu UKS Centrum Augustów. Wiadomo jedynie, że w klubie pozostaną dwaj przyjmujący - Marcin Mołs i Mateusz Szwejkowski. To i tak więcej informacji niż posiadamy o akademikach z AZS UW Warszawa, gdzie skład jak zawsze powinien być oparty o studentów.

Sezon 2017/18 w II lidze rusza 30 września. Terminarz gier Energi Net Ostrołęka - tutaj.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.