Co słychać w OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka? Pracowity początek maja

Lekkoatletyka 15 maja 2023 0 Komentarzy

Przełom kwietnia i maja był pracowity dla reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Lekkoatleci z Ostrołęki rozjechali się w różne strony kraju, by szlifować formę na nadchodzące starty. Najmłodsi mieli okazję wystartować w zawodach o dobrze brzmiącej nazwie związanej z nadziejami olimpijskimi.

fot. OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka

Na przełomie kwietnia i maja Aleksandra Dobkowska, wielki talent w skoku wzwyż, przebywała na zgrupowaniu kadry narodowej B w Toruniu.

W tym samym czasie siódemka lekkoatletów OKLA Elektro-Energetyka przebywała w Białej Podlaskiej, trenując pod okiem trenera Bartosza Witkowskiego - absolwenta miejscowej uczelni. Warunki pracy, jak relacjonuje klub, były doskonałe, była to okazja nie tylko do treningu, ale również specjalistycznych badań. Na obozie przebywali - Daria Dobkowska, Alicja Beczak, Marta Orzoł, Patryk Pędzich (podopieczni trenera Bartosza Witkowskiego) oraz Adrianna Kozłowska, Joanna Szymańska, Emilia Ludwicka (podopieczne trenera Michała Zawojka).

Z kolei w Olecku na obozie sportowym trenowała dziewięcioosobowa grupa OKLA Elektro-Energetyka: Patrycja Przybysz, Aleksandra Sęk, Patrycja Golon, Roksana Antosia, Nadia Burnos, Igor Łada, Miłosz Dembiński, Michał Wiśniewski i Wiktor Laskowski. O wysoki poziom sportowy obozu zadbał trener Konrad Szuster.

Treningi na obozie ma też ze sobą Natalia Tłoczkowska: ta zawodniczka pojechała do Olsztyna, gdzie szlifowała formę na obiektach miejscowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Nadzieje olimpijskie w akcji

Tyle o treningach, czas na starty: młodzi sportowy z Chorzel i Ostrołęki 12 maja ruszyli na zawody Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich do Warszawy. Gośćmi specjalnymi były gwiazdy "królowej sportu"- Adrianna Sułek, Tomasz Majewski i Dariusz Kowaluk. Autografy i zdjęcia były dodatkową atrakcją tych zawodów.

- Każdy uczestnik startował w dwuboju (bieg + konkurencja techniczna). Najlepiej spisała się Amelia Czajkowska która wywalczyła brązowy medal - informuje OKLA.

Źródło: OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.