Cross na ostrej łące z wielkimi emocjami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 09 sierpnia 2016 Komentarzy

Już po raz czwarty w Ostrołęce rozegrany został bieg przełajowy pod nazwą "Cross na ostrej łące". Imprezę zorganizowało Ostrołęckie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia. Trasa była wymagająca, lecz nie zabrakło wartościowych rezultatów. Zobacz listę zwycięzców.

Bieg rozegrano na czterech dystansach: 500 metrów, 1 kilometr, 7,5 kilometra oraz 15 kilometrów. Na najkrótszym z dystansów wśród chłopców zwyciężył Mateusz Drężek z Drwęczy, wyprzedzając Michała Korsaka z Ostrołęki oraz swojego brata Kacpra Drężka. Wśród dziewcząt na pół kilometra najszybsza była Kornelia Szymczyk, drugie miejsce zajęła Zuzanna Drężek, a trzecia była Małgorzata Kowalska.

W wyścigu na 1 kilometr zwyciężył Łukasz Sadłowski, wyprzedzając Tadeusza Krajewskiego i Wojciecha Nowaka. Na tym samym dystansie wśród pań najszybsza była Katarzyna Butler, drugie i trzecie miejsce należało odpowiednio do Wiktorii Orzoł i Katarzyny Ostrowickiej.

Najciekawsza rywalizacja odbywała się na najdłuższych dystansach - 7,5 kilometra oraz 15 kilometrów. Na pierwszym z tych dystansów w kategorii panów zwyciężył Piotr Sadłowski z czasem 00:32.28, drugi był Adam Tyszka - 00:36.12, a trzeci Tomasz Stolarczyk - 00:36.17. Ten sam dystans wśród pań najszybciej pokonała Marta Lejzerowicz z Legionowa (00:38.56), druga była Monika Konopka - 00:42.52, a trzecia Klaudia Komuda - 00:45.06.

Na najdłuższym dystansie crossu najlepszy był tradycyjnie już Przemysław Dąbrowski z Borawego - 1:00.48. Drugie miejsce zajął Krzysztof Krukowski z Nowej Wsi - 01:03.57, a trzecie Rafał Budnicki z Warszawy - 1:04.10. Na przebiegnięcie 15 kilometrów zdecydowały się tylko dwie panie - Paulina Rajchenbach i Ewa Stolarczyk, obie z Ostrołęki. Pokonały one trasę w jednakowym czasie - 1:32.41.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz wideo z biegu.