Ćwierćfinał MP: Unia Basket Ostrołęka lepsza od ŁKS Łódź [ZDJĘCIA]

Koszykówka 22 kwietnia 2022 4 Komentarze

To był fenomenalny mecz w wykonaniu zawodniczek Unii Basket Ostrołęka. Koszykarki z naszego miasta doskonale rozpoczęły turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski U13, wygrywając z ŁKS KK Łódź 98:54.

Już w pierwszej kwarcie ostrołęckie koszykarki pokazały rywalkom, że tego dnia są niezwykle mocne i wygrały ją 22:12. Kolejna odsłona to jeszcze większa przewaga zawodniczek z Ostrołęki. Po przerwie w trzeciej kwarcie minimalnie lepsze były łodzianki, ale w czwartej odsłonie meczu doszło do prawdziwej deklasacji - 24:4 dla Unii Basket Ostrołęka i wynik końcowy to 24:4.

Dominacja Unii Basket nie podlegała dyskusji. W statystyce punktów z szybkiego ataku był 42:6 na korzyść gospodyń. Unia Basket zanotowała 27 przechwytów, przy 9 rywalek. W zbiórkach także lepsze gospodynie - 59:45.

Najwięcej punktów - 29 - rzuciła Amelia Zabielska, 18 pkt dołożyła do drużynowego konta Malwina Kruszewska, kapitan zespołu.

Wysoka wygrana nad łodziankami oznacza, że Unia Basket jest blisko awansu do dalszej fazy Mistrzostw Polski. Z turnieju w Ostrołęce awansują dwie najlepsze ekipy. Kolejne mecze Unii Basket w sobotę o 16.15 z Katowicami i w niedzielę o 13.15 ze Szczecinem. Warto przyjść do hali III LO i dopingować osobiście.

Unia Basket Ostrołęka - ŁKS KK Łódź 98:54 (22:12, 32:12, 20:26, 24:4)

Unia Basket zagrała w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Kruszewska 18, Woźniak 4, Zięba, Kluba 10, Kwiatkowska 12, Zabielska 29, Kaczmarczyk, Podsadny 12, Wierzbicka 3, Jankowska 4, Wronowska, Nowak 6.

ŁKS zagrał w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Filipczak 2, Bobka 2, Spych, Krawczyk 6, Głowacka, Zaorska, Piekarek 8, Krepska, Kowalik, Podgórska, Konkolewska, Danych 36.