zdjecie 9767

Czy powiat ostrołęcki zdominuje okręgówkę wiosną?

Piłka nożna 24 lutego 2016 Komentarzy

Zespoły z powiatu ostrołęckiego przygotowują się do rundy wiosennej w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Bardzo dobrą formę w sparingach prezentują KS CK Troszyn oraz Tęcza Łyse. Jeżeli utrzymają taką dyspozycję to przed ekipami z naszego powiatu drżał będzie każdy rywal.

Zespoły z powiatu ostrołęckiego przygotowują się do rundy wiosennej w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Bardzo dobrą formę w sparingach prezentują KS CK Troszyn oraz Tęcza Łyse. Jeżeli utrzymają taką dyspozycję to przed ekipami z naszego powiatu drżał będzie każdy rywal.

Trener KS CK Troszyn Łukasz Bałazy w okresie przygotowawczym do wiosny w okręgówce postawił na częste granie test-meczów. Troszynianie rozegrali już siedem starć, z czego sześć zakończyli wygranymi. W ubiegłym tygodniu KS CK pokonał Orz Goworowo 8:2 oraz zwyciężył Rzekuniankę Rzekuń 1:0. W pierwszym z meczów bramki dla Troszyna zdobywali Sebastian Rudzinski (trzy), Daniel Chromik, Piotr Gutowski, Patryk Kuliś (dwie) oraz Łukasz Sakowski, w drugim spotkaniu trafił Kamil Grochocki. We wcześniejszych meczach KS CK Troszyn wygrywał 5:0 z Koroną II Ostrołęka, 11:0 z Orzem Goworowo, 5:1 z Aldo Bartnikiem Myszyniec i 5:3 z Orłem Kolno. Klub spod Ostrołęki zaliczył także przegraną 1:6 z wyżej notowaną Ostrovią Ostrów Mazowiecka. W siedmiu meczach zawodnicy trenera Bałazego zdobyli aż 36 goli, co dobrze wróży przed piłkarską wiosną. Oby skuteczność była także mocną stroną Troszyna w rundzie rewanżowej.

W świetnej formie znajduje się także Tęcza Łyse. Co prawda podopieczni Dariusza Narolewskiego zaliczyli sparingowy falstart ulegając Wissie Szczuczyn aż 2:8, ale później już radzili sobie bardzo dobrze. Kolejne starcia zakończyły się wygranymi 5:0 nad Spartą Szepietowo, 3:1 z Ostrovią Ostrów Mazowiecka, 3:1 z Bugiem Wyszków oraz remisem 1:1 ze Zniczem Biała Piska. Warto dodać, że wszyscy sparingpartnerzy Tęczy to ekipy wyżej notowane od niej. Tak dobre rezultaty sparingowe zapowiadają dobrą grę Tęczy na wiosnę, a trzeba przyznać, że przed graczami z Łysych trudne wyzwanie - próba obrony pozycji lidera.

Po rundzie jesiennej w tabeli okręgówki ciechanowsko-ostrołęckiej prowadzi Tęcza Łyse (39 pkt), wyprzedzając o dwa punkty Sonę Nowe Miasto. Ekipa KS CK Troszyn znajduje się na trzeciej pozycji z dorobkiem 29 punktów i z pewnością jest w stanie włączyć się w pogoń za Soną. Nie należy skreślać także Korony Ostrołęka, która z 28 punktami jest czwarta. Czy Ostrołęka i powiat ostrołęcki będą rządzić wiosną w lidze okręgowej? Oby tak się stało. Odpowiedź na to pytanie poznamy po wznowieniu rozgrywek - piłkarskie emocje na szóstym poziomie ligowym wracają już 13 marca.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.