Czy wiecie, kto jest na zdjęciach? W archiwum Narwi Ostrołęka pojawiło się sporo nowych fotografii - poszukujemy osób, które mogą pomóc rozpoznać niektórych piłkarzy z dawnych lat.
- Dzięki uprzejmości pana Leszka Harabasza, syna legendarnego trenera Narwi, Aleksandra Harabasza do naszej kolekcji zdjęć z historii Narwi wpadło ponad 70 zdjęć, głównie z lat 60. minionego stulecia. Są wśród nich zdjęcia grupowe przedstawiające zawodników Turbiny Ostrołęka, Celulozy Ostrołęka, MZKS-u Ostrołęka, a także innych drużyn i piłkarskiej reprezentacji naszego miasta. Niestety większa część postaci występujących na zdjęciach pozostaje dla nas anonimowa - czytamy na stronie internetowej Narwi.
Właśnie, i tu jest prośba do państwa. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, pokazania starszym członkom rodziny. Może kogoś rozpoznamy i pomożemy w odtworzeniu pięknej historii ostrołęckiej piłki? Zerknijcie.
Więcej zdjęć zobaczyć można na stronie internetowej Narwi Ostrołęka.
A na zdjęciu głównym: pierwsza drużyna młodzieżowa MZKS-u z 1962 roku. Ciekawy jest też herb: błyskawica na nim symbolizuje elektrownię. Za podesłanie fotografii dziękujemy Tomaszowi Mrozkowi.
Komentarze
o-k
W latach 1949-1953 przy Liceum Ogólnokształcącym działa drużyna o nazwie SKS Narew. Grali w niej Lech Lenkiewicz( bramka), Tadeusz Krukowski- Zbigniew Nawrot- Tomasz Kałuża, Celestyn Ilczuk( obrona ), Cezary Woźniak, Mundek Żarnowski, Janusz Leszczyński. Wawrzyniec Jeruzalski, Bogusław Pietrzak i inni, których nazwisk nie pamiętam. Koszulki były czarne, spodenki czerwone. getry czerwono - czarne. To też byli NARWIANIE!
Do o-k
Prosba od zarzadu Narwi o kontakt na adre email media@narew.ostroleka.pl
Gość
Dlaczego, tylko cześć zdjęć opublikowała strona Narwi?
w ten sposób to będzie problem z identyfikacją o tamtych uczestników historii ostrołęckiego sportu. Dzisiaj tu jedne zdjęcie a potem gdzie indziej drugie.Bez sensu.
Podobno prawie 70, to dużo a raptem 10 na 2 stronach.
Proszę pamiętać, że bohaterowie tamtych czasów odeszli lub lada dzień odejdą do wieczności i będzie kłopot.
Ludzie mają w domach rożne pamiątki po najbliższych i znajomych,zdjęcia, opisy, listy. Potem gdy odchodzą, niestety najbliższa rodzina wyrzuca do śmietnika lub niszczy rodzinne pamiątki. a to kopalnia informacji o naszych przodkach, którzy tu mieszkali, działali i umierali. Oczywiście nie wszyscy, ale w dzisiejszych czasach, tak sie dzieje.
T.M.
Do komentującego wyzej odpowiadam na pytanie - ponieważ na większości zdjęć jest pan Aleksander Harabasz, nie wymagają one rozpoznania nikogo lub po prostu są to zdjęcia prywatne trenera. Tutaj dorzucone jest zdjęcie trampkarzy MZKS-u, ale raczej bez szans na 100% indentyfikację osób na zdjęciu, skoro często się to nie udaje nawet w przypadku osób dorosłych.
Proszę po prostu o pomoc w identyfikacji :-)
do gościa wyżej
mrozek daj na luz wiekszość tych ludzi nie żyje
Gość
Wlasnie dlatego ze zyja chociaz niektorzy warto sprobowac podpisac reszte
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.