Czy rozpoznasz tych piłkarzy? Pomóż uzupełnić archiwum

Piłka nożna 21 lipca 2018 6 Komentarzy

Czy wiecie, kto jest na zdjęciach? W archiwum Narwi Ostrołęka pojawiło się sporo nowych fotografii - poszukujemy osób, które mogą pomóc rozpoznać niektórych piłkarzy z dawnych lat.- Dzięki uprzejmości pana Leszka Harabasza, syna legendarnego trenera Narwi, Aleksandra Harabasza do naszej kolekcji zdjęć z historii Narwi wpadło ponad 70 zdjęć, głównie z lat 60. minionego stulecia. Są wśród nich zdjęcia grupowe przedstawiające zawodników Turbiny Ostrołęka, Celulozy Ostrołęka, MZKS-u Ostrołęka, a także innych drużyn i piłkarskiej reprezentacji naszego miasta. Niestety większa część postaci występujących na zdjęciach pozostaje dla nas anonimowa - czytamy na stronie internetowej Narwi.

Właśnie, i tu jest prośba do państwa. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, pokazania starszym członkom rodziny. Może kogoś rozpoznamy i pomożemy w odtworzeniu pięknej historii ostrołęckiej piłki? Zerknijcie.

Więcej zdjęć zobaczyć można na stronie internetowej Narwi Ostrołęka.

A na zdjęciu głównym: pierwsza drużyna młodzieżowa MZKS-u z 1962 roku. Ciekawy jest też herb: błyskawica na nim symbolizuje elektrownię. Za podesłanie fotografii dziękujemy Tomaszowi Mrozkowi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
12:09, 22 lipca 2018

o-k

W latach 1949-1953 przy Liceum Ogólnokształcącym działa  drużyna o nazwie SKS Narew. Grali w  niej Lech Lenkiewicz( bramka), Tadeusz Krukowski- Zbigniew Nawrot- Tomasz Kałuża,  Celestyn Ilczuk( obrona ), Cezary Woźniak, Mundek Żarnowski, Janusz Leszczyński. Wawrzyniec Jeruzalski, Bogusław Pietrzak i inni, których nazwisk nie pamiętam. Koszulki były czarne, spodenki czerwone. getry czerwono - czarne. To też byli NARWIANIE!

ocena: -         zgłoś
...
15:32, 22 lipca 2018

Do o-k

Prosba od zarzadu Narwi o kontakt na adre email media@narew.ostroleka.pl  

ocena: -         zgłoś
...
17:00, 22 lipca 2018

Gość

Dlaczego, tylko cześć zdjęć opublikowała strona Narwi?
w ten sposób to będzie problem z identyfikacją o tamtych  uczestników historii ostrołęckiego sportu. Dzisiaj tu jedne zdjęcie a potem gdzie indziej drugie.Bez sensu.
Podobno prawie 70, to dużo a raptem 10 na 2 stronach.
Proszę pamiętać, że bohaterowie tamtych czasów odeszli lub lada dzień odejdą do wieczności i będzie kłopot.
Ludzie mają w domach rożne pamiątki po najbliższych i znajomych,zdjęcia, opisy, listy. Potem gdy odchodzą, niestety najbliższa rodzina wyrzuca do śmietnika lub niszczy rodzinne pamiątki. a to kopalnia  informacji o naszych przodkach, którzy tu mieszkali, działali i umierali. Oczywiście nie wszyscy, ale w dzisiejszych czasach, tak sie dzieje.

ocena: -         zgłoś
...
17:42, 22 lipca 2018

T.M.

Do komentującego wyzej odpowiadam na pytanie - ponieważ na większości zdjęć jest pan Aleksander Harabasz, nie wymagają one rozpoznania nikogo lub po prostu są to zdjęcia prywatne trenera. Tutaj dorzucone jest zdjęcie trampkarzy MZKS-u, ale raczej bez szans na 100% indentyfikację osób na zdjęciu, skoro często się to nie udaje nawet w przypadku osób dorosłych.
Proszę po prostu o pomoc w identyfikacji :-)

ocena: -         zgłoś
...
00:12, 23 lipca 2018

do gościa wyżej

mrozek daj na luz wiekszość tych ludzi nie żyje

ocena: -         zgłoś
...
06:50, 23 lipca 2018

Gość

Wlasnie dlatego ze zyja chociaz niektorzy warto sprobowac podpisac reszte

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.