Damian Świerdzewski z brązem Mistrzostw Polski w maratonie

Lekkoatletyka 11 kwietnia 2022 2 Komentarze

W Dębnie odbyły się 92 Mistrzostwa Polski PZLA w Maratonie. Startował w nich wychowanek Siódemki i trenera Dariusza Dąbrowskiego Damian Świerdzewski, który aktualnie reprezentuje klub Prefbet-Sonarol Łomża. Damian zdobył brązowy medal Mistrzostw, a trasę 42 km 195 m pokonał w czasie 2 godziny 19 minut i 56 sekund, o prawie 2 minuty poprawiając swój rekord życiowy.

Mistrzem Polski w maratonie został Błażej Brzeziński z Bydgoszczy z czasem 2:18.11, drugie miejsce zajął Emil Dobrowolski z Chotomowa - 2:19.52, a trzeci był Damian Świerdzewski z czasem 2:19.56.

W ścisłej czołówce byli również reprezentanci Kenii oraz Ukrainiec, lecz rzecz jasna nie byli brani pod uwagę w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

WYNIKI Mistrzostw Polski w maratonie  (220,59 KB)