zdjecie 473

Derby powiatu na remis, Rzekunianka gromi Gladiatora

Piłka nożna 02 listopada 2015 Komentarzy

W sobotę 31 października rozegrano awansem trzy spotkania 13. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Rozgrywki rundy jesiennej zakończyły już trzy zespoły z powiatu ostrołęckiego - Kurpik Kadzidło, Aldo Bartnik Myszyniec i Rzekunianka Rzekuń.

W sobotę 31 października rozegrano awansem trzy spotkania 13. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Rozgrywki rundy jesiennej zakończyły już trzy zespoły z powiatu ostrołęckiego - Kurpik Kadzidło, Aldo Bartnik Myszyniec i Rzekunianka Rzekuń.

Aldo Bartnik był gospodarzem derbowego meczu z Kurpikiem, który odbył się jednak na stadionie w Kadzidle. Spotkanie nie należało do gatunku porywających i zakończyło się bezbramkowym remisem, z pewnością był to rezultat zadowalający ekipę z Myszyńca. Aldo Bartnik w trzynastu meczach zdobył tylko dziewięć punktów (dwa zwycięstwa, trzy remisy i osiem porażek) i wiosną musi zaprezentować się dużo lepiej, jeżeli myśli o utrzymaniu się w A-Klasie. Taki dorobek punktowy obecnie daje przedostatnią, trzynastą pozycję. Z kolei Kurpik jest rewelacją rozgrywek - wygrał osiem meczów, raz zremisował i czterokrotnie przegrał. Zebrane 25 punktów jak do tej pory daje im najniższy stopień podium, co jest znakomitym wynikiem jak na beniaminka.

W dobrych nastrojach piłkarską jesień zakończyli zawodnicy Rzekunianki Rzekuń. Już w 10. minucie meczu z Gladiatorem Słoszewo wyszli oni na prowadzenie po samobójczym golu Szymona Pawlaka. Jeszcze przed przerwą Grzegorza Olszewskiego pokonali także Adrian Wołejszo, Mateusz Gocłowski i Daniel Przywojski. Rzekunianka grała dobre zawody i zasłużenie prowadziła 4:0. Na początku drugiej części gry goście zdobyli bramkę za sprawą Kamila Jóźwiaka. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ w 60. minucie swojego drugiego gola zdobył Gocłowski, a wynik na 12 minut przed końcem meczu ustalił Konrad Białobrzeski. Rzekunianka wygrała 6:1, odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Pawła Sendrowskiego mają także na swoim koncie remis i siedem porażek. Zdobycz szesnastu punktów pozwala im na zajmowanie dziewiątego miejsca w tabeli.

Awansem rozegrano także jeszcze jeden mecz 13. kolejki. GUKS Krasnosielc pokonał Gryf Kownaty Żędowe 2:1. Pozostałe spotkania ostatniej jesiennej serii gier rozegrane zostaną w najbliższy weekend 7-8 listopada.

ALDO BARTNIK Myszyniec - KURPIK Kadzidło 0:0

Aldo Bartnik: M. Warych - Arcichowski (80' Archacki), Balcerzyk (60' Sz. Kulas), Kobus, Krajza, D. Kulas, Łachacz, Lemański, Lis, A. Warych, Wróblewski.

Kurpik: Drężek - Abramczyk, Antoszewski (58' Sobiech), Bednarczyk, Buczek, Dawid, Kaczyński (46' Dąbkowski), Krzyżewski (65' Wiski), Mamajek, Mamiński, Staniszewski (46' Polewaczyk).


RZEKUNIANKA Rzekuń - GLADIATOR Słoszewo 6:1 (4:0)
Pawlak (sam) 10, Wołejszo 17, Gocłowski 24, 60, Przywojski 29, Białobrzeski 78 - Jóźwiak 51

Rzekunianka: Woźniak - Babicz, Białczak, Gocłowski, Il (77' Płaszczyński), Kaczyński (70' Kowalski), Lutrzykowski, Olbryś, Przywojski (63' Dobkowski), Wierzbowski, Wołejszo (46' Białobrzeski).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.