"Dinusie" z OKK kończą sezon na czwartym miejscu [ZDJĘCIA]

Koszykówka 17 czerwca 2022 0 Komentarzy

12 czerwca był dniem, w którym Dinusie trenera Jakuba Borkowskiego z Ostrołęckiego Klubu Koszykówki walczyły na turnieju finałowym U 11 K o jak najwyższe końcowe miejsce w lidze. Już samym sukcesem wielkiego kalibru - dla samego klubu, który zaczyna tak naprawdę koszykówkę żeńską, jak i dla dziewczynek, które trenują pierwszy rok - było wyjście z grupy z drugim miejscem i udział w tym wydarzeniu.

- Na początku czekał na nas półfinał z drużyną AK Kusy Łomianki. Starcie było bardzo wyrównane, a Dinusie do końca połowy meczu zaczęły wychodzić coraz mocniej na prowadzenie. Niestety w trzeciej i czwartej kwarcie się to zmieniło i choć próbowaliśmy odrobić straty, to końcowy wynik 39:31 dla Łomianek - relacjonuje klub.

Zawodniczki OKK czekała więc walka o 3. miejsce, z gospodarzami turnieju, czyli UKS Olimpijczykiem Mszczonów, którzy w półfinale z MUKS Piaseczno ulegli również niewielką różnicą 40:53.W relacji czytamy:

Graliśmy już mocnym zmęczeniu, od razu po półfinale, a drużyna z Mszczonowa skutecznym wychodzeniem do piłki i dobrą grą podaniami zbudowała sobie bardzo mocne prowadzenie już w początku meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:35 dla gospodarzy.

Turniej ostrołęczanki zakończyły na czwartym miejscu w U11 kobiet, co jest i tak naprawdę dużym wyróżnieniem dla Dinusiów i dla trenera Borkowskiego. Dziewczyny zrobił kawał dobrej roboty, a w przyszłych sezonach będzie tylko lepiej.

Wyróżnioną zawodniczką OKK turnieju została Aleksandra Śledzik.

Zawodniczki OKK: Natalia Sokołowska (kapitan), Lena Sadłowska, Aleksandra Śledzik, Lena Tyszka, Alicja Gużeska, Patrycja Luberecka, Wiktoria Pawlik, Amelia Kośnik, Julia Kośnik, Natalia Lenkiewicz, Emilia Niedźwiedzka, Julia Mieczkowska, Laura Dąbkowska, Maja Dębek, Karolina Ogniewska, Nadia Dąbkowska.