Dobre wyniki dla Ostrołęki na warszawskim AWF

Lekkoatletyka 29 stycznia 2016 Komentarzy

Lekkoatleci z trzech ostrołęckich klubów wzięli udział w mityngu WMOZLA w Warszawie. Zawody, które odbyły się 24 stycznia w Warszawie, zgromadziły ponad 600 zawodników z całej Polski. Reprezentanci UKS Clan, UKS Siódemka oraz OKLA osiągnęli dobre wyniki.

Daniel Gadomski (UKS Siódemka Ostrołęka)

O wynikach, które osiągnęli reprezentanci pierwszego z wymienionych klubów pisaliśmy ostatnio w naszym serwisie. Czas skupić się na rezultatach lekkoatletów z Siódemki oraz OKLA. Tam również nie zabrakło wartościowych osiągnięć i rekordów życiowych.

Wśród reprezentantów UKS Siódemka zdecydowanie wyróżnili się Daniel Gadomski oraz Julia Kwiatkowska. Pierwszy z nich w biegu na 600 metrów osiągnął czas  1:25,10, co dało mu rekord życiowy i zwycięstwo w tej konkurencji. Zwyciężyła także Kwiatkowska - okazała się ona najlepsza w pchnięciu kulą młodziczek z wynikiem 8.78 m. Nie zawiodła także Kornelia Suchecka, która w trójskoku osiągnęła wynik 10.66 m, co dało jej 2. miejsce. Blisko podium znaleźli się także Mateusz Rostkowski, Aleksandra Lipka, Julia Kostrzewska, Agnieszka Pędzich, Marta Łada i Natalia Dąbrowska.

Miejsc na podium nie zabrakło również wśród zawodników i zawodniczek OKLA. W biegu na 2000 m juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Damian Głażewski z wynikiem 6:43.84. Bardzo dobry występ w biegu na 300 m zanotowała Klaudia Borkowska, była ona druga w kategorii open - jej czas to 43.09, czyli nowy rekord życiowy. Najlepszy życiowy rezultat osiągnęła także Natalia Nowak - 7:03.40 w biegu na 2000 m dało jej 2. miejsce w kategorii open. Katarzyna Butler zajęła 3. miejsce w biegu na 600 m młodziczek - jej czas to 1:45.32. Tuż poza podium w swoich biegach uplasowały się Aleksandra Olewiecka (6.20 w biegu na 60 m) i Weronika Dworecka (3:03.71 w biegu na 1000 m).

Pełne wyniki zawodów dostępne są tutaj  (0 B).