Dobry czas Szymona Krystiana. Brąz na Mistrzostwach Polski i cenne wyróżnienie

Sporty walki 01 marca 2020 5 Komentarzy

Reprezentant Gladiatora Ostrołęka Szymon Krystian został brązowym medalistą Mistrzostw Polski No Gi, które odbyły się w Luboniu. Oprócz tego, został również wyróżniony przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Krystian wystartował w kategorii master I (roczniki 1990 i wcześniejsze), w kategorii wagowej do 85,5 kg. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło siedmioro zawodników. W pierwszej rundzie zawodnikowi ostrołęckiego klubu sprzyjało szczęście, gdyż wylosował wolny los. W półfinale zmierzył się z Mateuszem Waligórskim i tę walkę minimalnie przegrał na punkty. Oznaczało to brązowy medal.

Szymon Krystian został również odznaczony medalem za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Wyróżnienie, które przyznał marszałek Mazowsza Adam Struzik, wręczono podczas gali w Kadzidle.