Dobry mecz obrońców. Narew Ostrołęka pokonuje PAF (wyniki, tabela)

Piłka nożna 05 maja 2021 0 Komentarzy

Narew Ostrołęka wygrała na wyjeździe z PAF Płońsk 2:0 w środowym meczu ligi okręgowej. Drużyna trenera Sieradzkiego zwyciężyła po raz szesnasty w tym sezonie, potwierdzając przynależność do ścisłej ligowej czołówki. Duży udział w wygranej w Płońsku mieli obrońcy. Na plus można im zapisać nie tylko czyste konto, ale i udział przy golach.

Narwianie otworzyli wynik meczu w 13. minucie. Obrońca Ołeh Ohrimienko z lewej strony boiska niczym rasowy drybler położył na ziemię zawodnika gospodarzy, miał sporo czasu na dośrodkowanie, więc dokładnie przymierzył, posłał mocno bitą piłkę w pole karne, a tam Kamil Jastrzębski dołożył tylko głowę. Piłka odbiła się od słupka, wpadła do bramki. Piękna akcja, 1:0.

W drugiej połowie wynik meczu ustalił Michał Borkowski. Obrońca Narwi przejął piłkę pod polem karnym PAF po stałym fragmencie gry. Zawodnicy z Płońska kompletnie nie zrozumieli się, co do tego, kto ma ruszyć do piłkarza niebiesko-czerwonych. Dwóch graczy w białych koszulkach ze zdumieniem spojrzało na siebie, podczas gdy Borkowski wpadł w pole karne, ułożył sobie piłkę na lewej nodze i zapakował ją w bramce przy bliższym słupku.

Dwa gole w Płońsku oznaczały szesnastą wygraną Narwi, która utrzymuje bezpieczną przewagę nad trzecim zespołem w tabeli, a do Żbika Nasielsk traci dwa "oczka". W najbliższy weekend Narew zagra na wyjeździe z Wkrą Bieżuń.

PAF Płońsk – Narew Ostrołęka 0:2 (0:1)

Bramki: Jastrzębski 13, Borkowski 64

Narew: Radczenko – Niedźwiecki, Borkowski, Ochrimenko – Karwowski, Drężewski (72. Dąbrowski), Strzeżysz, Ziemak – Jastrzębski, Olesiński (86. Kubeł), Nakielski (77. Bieńkowski).