zdjecie 2866

Dominik Kulesza na Mistrzostwach Polski U20

Inne 18 kwietnia 2018 1 Komentarz

W hali widowiskowo-sportowej w Mroczy (woj. kujawsko-pomorskie) sztangistki i sztangiści w wieku juniora do lat 20 rywalizowali o medale mistrza Polski. Wśród nich był również reprezentant miasta Ostrołęka.

W hali widowiskowo-sportowej w Mroczy (woj. kujawsko-pomorskie) sztangistki i sztangiści w wieku juniora do lat 20 rywalizowali o medale mistrza Polski. Wśród nich był również reprezentant miasta Ostrołęka.

Jest to wspaniale przygotowany ośrodek do uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej podnoszenie ciężarów. To w niej ćwiczy Adrian Zieliński mistrz olimpijski Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 (Londyn) w podnoszeniu ciężarów w wadze do 85 kg, mistrz świata (2010) i mistrz Europy (2014). Od 13 do 15 kwietnia w Mroczy trwały Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpiło 47 zawodniczek i 111 zawodników. W tym gronie szczęśliwców, którzy uzyskali kwalifikacje znalazł się zawodnik UKS ATLETA Ostrołęka.

Liczyliśmy na bardzo dobry występ naszego ciężarowca Dominika Kuleszy. Rywalizację o tytuł najlepszego sztangisty Polski w wadze do 94 kilogramów rozpoczął wspaniale. Pierwszy bój, jakim jest rwanie, rozpoczął od 98 kg zaliczając bezproblemowo. W drugim podejściu rwania podszedł do rekordu życiowego 108 kg, który dźwignął efektownie. W trzeciej próbie rwania wynikiem 111 kg ustanowił rekord życiowy. Prognozy przedstartowe i wykonanie rwania przez Dominika pozwalały myśleć optymistycznie. Po ukończeniu rwania przez wszystkich uczestników tej kategorii wagowej rozpoczął się drugi bój podrzut. Tak jak w rwaniu, tak i w podrzucie, rozpoczął asekuracyjne. Pierwsze podejście podrzutu wykonał na 120 kg, ciężarze który na treningach dźwigał na zawołanie. Tu w walce o najlepszą lokatę rangi krajowej 120 kg Dominik nie utrzymuje w górze na czas 3 sekund. By zyskać czas na odpoczynek podwyższamy (zawodnik i trener) ciężar drugiego podejścia na 122 kg. Druga próba również w wykonaniu Dominika jeszcze bardziej nie udana, a sztanga staje się co raz cięższa. Po tak udanym rwaniu, w podrzucie rozpoczyna się dramat. Ostatnia próba w podrzucie to być albo nie być klasyfikowanym w podnoszeniu ciężarów mistrzostw Polski. Po konsultacji z trenerem do trzeciej próby podrzutu sztanga zostaje o tym samym ciężarze co w drugiej. Dominik rozpoczyna trzecią próbę, na widowni następuje chwila ciszy, a potem ogromy aplauz od widzów i trenera za dźwignięcie zaczarowanej sztangi. Wielka ulga i radość z udanej próby po tak ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym.

Efektem powyższego jest uzyskanie 233 (111+122) kg w dwuboju, co dało dziewiątą lokatę w Polsce kategorii wagowej 94 kg. Zabrakło 3 kg w podrzucie by zająć realne 7. miejsce wśród najmocniejszych 94-kilogramowców Polski. I to tworzy pewien nie dosyt. Należy przypomnieć, że rekord w dwuboju Kuleszy z 24 marca 2018 roku to 243 kilogramy.

Dominik Kulesza zawodnik UKS ATLETA Ostrołęka reprezentował miasto i powiat Ostrołęka. Dołożył on swoją cegiełkę o wadze 4 pkt, w klasyfikacji wojewódzkiej, gdzie woj. mazowieckie uplasowało się na drugiej pozycji z 172 pkt, ulegając województwu Lubelskiemu 253 pkt, a wyprzedzając Łódzkie z 145 punktami.

Relacjonował trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:36, 18 kwietnia 2018

al

Dominiku, rób swoje to jest dobry wynikSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.