Doskonały start WOPR-OS na Mistrzostwach Polski!

Inne 23 czerwca 2021 0 Komentarzy

Ratownicy WOPR-OS Ostrołęka rewelacyjnie spisali się podczas Letnich Mistrzostw Polski w Szczecinie. Wyniki, które osiągnęli, robią wrażenie.

15 medali (4 złote, 4 srebrne, 7 brązowych), tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka (Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Maja Furmaniuk, Magda Kowalska) podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w dniach 18-20.06.2021 r. w Szczecinie.

Ponadto w wyścigach drużynowych tytuł mistrzów Polski w rzucie liną zdobyli Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski, tytuł wicemistrzów Polski w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m z przeszkodami zdobył zespół: Wiśniewski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski, brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w wyścigu sztafetowym 4x25 m holowanie manekina zostali: Bojarski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski. W sztafecie 4x50m super ratownik mix zespół w składzie Furmaniuk, Kowalska, Adamowski, Nakielski uplasował się na szóstej pozycji, a sztafeta męska 4x 50 m z pasem ratowniczym zajęła czwarte miejsce tracą do medalu niecałą sekundę. Ponadto w klasyfikacji generalnej mistrzostw: Mateusz Adamowski uplasował się na 5. miejscu w kategorii open, Kacper Mierzejewski uplasował się na 6. miejscu w kategorii junior, Kamil Bojarski w klasyfikacji generalnej w kategorii junior uplasował się na 8. pozycji.

Wyniki indywidualne:

• Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zdobył w sumie cztery medale (3 srebrne,  1 brązowy), zajmując następujące lokaty: na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2,02,43 s – 2. miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,54 s – 4. miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 30,68 s –  2. miejsce, na dystansie 100 m ratowanie z pasem z czasem 56,11 s – 5. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,03,07 2. miejsce, na dystansie 200 m super ratownik 3. miejsce.
  • Mateusz Adamowski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zajmował następujące pozycje: na dystansie 200 m z przeszkodami zajął 13. miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,76 s zajął 7. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32,76 s zajął 9. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie z pasem 6. miejsce z czasem 56,46 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane 7. miejsce z czasem 1,07,94 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m  super ratownik z czasem 2,23,53 s 4. miejsce – nowy rekord życiowy.
  • Kamil Bojarski indywidualnie w kategorii junior zdobył brązowy medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami - 15. miejsce, na 100 m w płetwach 3. miejsce z czasem 55,98 s, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,45 s - 5. miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem - 7. miejsce, na 100 m kombinowane z czasem 1,15,31 s - 8. miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik 12. miejsce.
  • Kacper Mierzejewski indywidualnie w kategorii junior zdobył jeden brązowy medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami z czasem 2,22,66 s 10. miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach 4. miejsce z czasem 56,29 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,06 s 3. miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratowanie manekina z pasem 4. miejsce z czasem 59,46 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,12,44 s 5. miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik 6. miejsce z czasem 2,36,39 s – nowy rekord życiowy.
  • Adam Wiśniewski indywidualnie zdobył trzy złote i dwa brązowe medale w kategorii junior oraz jeden brązowy w kategorii open: na dystansie 200 m z przeszkodami zajął 1. miejsce w juniorach i trzecie miejsce w open, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 52,11 s zajął 1. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem 3. miejsce z czasem 58,91 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane 1. miejsce z czasem 1,07,16 – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m  super ratownik z czasem 2,26,91 3. miejsce – nowy rekord życiowy.
  • Maja Furmaniuk w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty: na 100 m z przeszkodami 14. miejsce, na 100 m w płetwach 10. miejsce z czasem 1,21,95 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina 12. miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem z czasem 1,21,65 s 8. miejsce – nowy rekord życiowy.
  • Magda Kowalska w kategorii junior zajmowała następujące lokaty: na 200 m z przeszkodami 7. miejsce, na 100 m w płetwach 14. miejsce, na 50 m holowanie manekina 13. miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem 12. miejsce, na 100 m kombinowane XI miejsce, na 200 m super ratownik 7. miejsce.

To były bardzo udane mistrzostwa zarówno pod względem uzyskanych czasów jak i zdobytych medali. Zawodniczkom i zawodnikom, którzy reprezentowali WOPR-OS i miasto Ostrołęka podczas Mistrzostw Polski składam serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki, postawę i zaangażowanie

– podsumowuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.