Droższe korzystanie z obiektów sportowych. Niektóre ceny poszły w górę

Inne 03 stycznia 2022 25 Komentarzy

Od początku 2022 roku obowiązuje nowy cennik za korzystanie z obiektów i urządzeń sportowo-rekreacyjnych Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz za usługi związane z funkcjonowaniem tych obiektów i urządzeń. Niektóre ceny zostały podniesione. Co się zmieni?

Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia

Hala i stadion przy ul. Partyzantów

Kluby i organizacje sportowe działające na terenie miasta za godzinę użytkowania sali głównej przy ul. Partyzantów 3 w Ostrołęce zapłacą obecnie 40 zł za godzinę (było 35). W przypadku wynajmu na zawody sportowe organizowane przez takie kluby (wraz z zapleczem, szatniami, ciągiem komunikacyjnym, nagłośnieniem) cena wzrośnie z 70 do 80 złotych za godzinę.

Wynajęcie sali – kortu: od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 kosztować będzie 35 zł (podwżka o 5 zł), a w godzinach 15-22 oraz w soboty i niedziele - 45 zł (także podwyżka o 5 zł). O tyle samo, do 25 zł za godzinę, wzrasta koszt wynajęcia sali – kortu na zajęcia dla dzieci i młodzieży dla grup maksymalnie 6 osobowych, organizowane przez kluby sportowe działające na terenie miasta Ostrołęki.

Bez zmian pozostaną ceny za organizację meczu piłki nożnej na stadionie przy Partyzantów (seniorzy 150 zł za mecz; młodzież - 120 zł).

Hala im. Arkadiusza Gołasia

Niektóre ceny wzrosną również w hali im. Gołasia. Korzystanie z hali głównej przez kluby sportowe z Ostrołęki będzie kosztować 60 zł za godzinę (było 50 zł). Dodany został też podział na 3 sektory - klub korzystający z 1/3 hali zapłaci 20 zł za godzinę.

Pojawiła się również nowa cena - za wynajem przez inne podmioty na potrzeby wydarzeń o charakterze komercyjnym wraz z zapleczem, szatniami, ciągiem komunikacyjnym i nagłośnieniem. To 6 tysięcy złotych za dzień.

W hali działa też sala sportów walki: dla klubów sportowych opłata pozostaje taka sama (20 zł za godzinę), ale dla indywidualnych klientów rośnie z 5 do 10 zł. Więcej zapłacą też osoby indywidualne korzystające ze stołu do tenisa stołowego (było 4 zł, będzie 10 zł za godzinę) i małego ringu bokserskiego (było 4 zł, będzie 20 zł za godzinę).

Przygotowanie hali do zawodów sportowych w tym: rozłożenie i złożenie wykładziny, ustawienie i zebranie krzeseł (do 400 sztuk) i stołów kosztować będzie teraz 500 zł (wzrost o 150).

Stadion przy ul. Witosa

Na stadionie przy Witosa 1 zmienią się opłaty za korzystanie z boiska ze sztuczną trawą wraz z szatnią. Organizacja meczu piłki nożnej seniorów kosztować będzie 70 zł za godzinę, a drużyny młodzieżowej - 50 zł za godzinę (Cena zawiera użyczenie dwóch szatni z natryskami i pokój sędziów). Wcześniej płacono za mecz - 150 zł seniorzy i 100 zł młodzież.

Korty tenisowe przy ul. Hallera

Nowy cennik będzie obowiązywał także na kortach tenisowych przy Hallera. Do tej pory za wynajem kortu w godzinach 9.00-22.00 płacono 20 zł za godzinę (młodzież i studenci - 12 zł). Teraz wynajem kortu do gry singlowej kosztował będzie 30 zł za godzinę (młodzież i studenci - 20 zł), a do gry deblowej - 40 zł (młodzież i studenci - 30 zł).

Większe opłaty obowiązywać będą również za wynajem kortów na potrzeby organizacji turniejów. Wprowadzono również opłaty dotyczące zajęć grupowych i zajęć z instruktorem.

Hostel Fortis

Podwyżki dotyczą także hostelu Fortis. Za pokój 1-osobowy ze śniadaniem zapłacimy 130 zł za dobę (było 110). Pokój 2-osobowy ze śniadaniem to koszt 210 zł (było 170). Pokój premium ze śniadaniem kosztuje 290 zł (było 220). We wszystkich przypadkach doszła możliwość wykupienia pobytu także z obiadokolacją. Nową usługą w tej sekcji jest... wynajem garażu: 30 zł za dobę lub 250 zł za miesiąc.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
09:30, 03 stycznia 2022

Sportowiec

Genialnie! Polski Ład działa! Ponad 110 % podwyżki na większości obiektów! Gratulacje!  

ocena: -         zgłoś
...
10:00, 03 stycznia 2022

Do sportowiec

Raczej Ostrołęcki wyzysk klubów sportowych i pomysły Experta od sportu.

No cena tego biednego pokoju w hostelu powala, a jakość tragedia nie wspomnę o żarciu 🤣

ocena: -         zgłoś
...
10:12, 03 stycznia 2022

Do sportowiec

Raczej Ostrołęcki wyzysk klubów sportowych i pomysły Experta od sportu.

No cena tego biednego pokoju w hostelu powala, a jakość tragedia nie wspomnę o żarciu 🤣

ocena: -         zgłoś
...
10:12, 03 stycznia 2022

Skandal

To jest skandal na skalę ogólnopolską, żeby kluby sportowe, które wykonują zadania z zakresu wychowania sportowego i przynoszące miastu reklamę oraz punkty w rywalizacji sportowej musiały oddawać dotację w postaci płacenia za obiekty sportowe.

Doszło do tego, że dzieci i młodzież szkolna uczące się w szkole i reprezentujące ją i miasto nic nie znaczą dla włodarzy. Kluby, które trenują i nie pobierają opłat, muszą płacić miastu za szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, na obiektach sportowych, a wykonują pracę za miasto, szkoły i MZOSTIIT. Organizują zawody i turnieje sportowe dla dzieci a muszą płacić.
Gdzie nie pojadę w Polskę i pytam, jak jest u nich z opłatami,  to zdziwienie bierze, że u nas „ kasują” za trenowanie dzieci na obiektach sportowych.
Niedługo wszystko zawali się w tym mieście, bo nie ma żadnego wsparcia od władz miasta.
Tylko dyrektor MZOSTIIT swoim znajomym umarza opłaty.
A miało być tak pięknie!!
A tak gadali ma Kotka i Juhasa:(

ocena: -         zgłoś
...
10:50, 03 stycznia 2022

Oka

Więcej ekspertów w tym mieście

ocena: -         zgłoś
...
13:36, 03 stycznia 2022

f...ty

Cyrk
200%poswyzki

ocena: -         zgłoś
...
13:50, 03 stycznia 2022

Haha …

To i dotacje pójdą sporo do góry -hala ,transport ,basen ,składka wyższa u trenerów itp

ocena: -         zgłoś
...
14:07, 03 stycznia 2022

Gość

MZOSTIIT a kiedy zorganizujecie licealiady szkół średnich? Rozgrywki ligowe są normalnie, międzyszkolne tak samo to czemu nie ma licealiady w nożnej, ręcznej, w kosza?  

ocena: -         zgłoś
...
16:36, 03 stycznia 2022

Ostrołęczanin

Podziękujcie kaczyńskiemu i PiSowi za podwyżki kosztów utrzymania obiektów (prąd i gaz podrożał nawet kilkaset procent).
Czy może będziecie znowu powtarzać jak mantrę "wina Tuska".  

ocena: -         zgłoś
...
16:54, 03 stycznia 2022

Do Ostroleczanin

Ty tak na serio 😁
To Kulik po podpowiedziach mądrali experta wprowadza podwyżki . Nigdzie za trenowanie dzieci kluby nie płaca za obiekty sportowe. To patologia!
Proponuję, żeby honorowo obniżyli sobie pensje  

ocena: -         zgłoś
...
18:09, 03 stycznia 2022

Cyrk

Jak mowie znajomym ze dostajemy dotacje ktora idzie na zaplate za obiekt sportowy na sezon, to mi nie wierza.. w innych miastach to karygodne. Reprezentowac Ostroleke i jeszcze za to placic? Powariowaliscie chyba do reszty

ocena: -         zgłoś
...
18:31, 03 stycznia 2022

Baleron

Ciszę się żeśta mnie kurła wybrali,za obiecany Kler.
Daje wam podwyżkę za usługi cmentarne 200 ,300%
podwyżkę za parkingi 200, 300%
Podwyżki dla wszystkich moich przyjaciół radnych o 200% a nawet jej może i więcej
I za to że podwyżki dostałem od radnych wspaniałych kolegów Ostrołęka dla wszystkich no i nie tylko nie poparli to podwyżkę dla mnie jestem z tego dumny
Dlatego też dałem podwyżki na parking usługi cmentarne maksymalne stawki mogłem dać minimalne ale dałem maksymalne no z czegoś trzeba zabierać moi kochani i teraz musiałem też dać podwyżkę na sport.
Za 2 lata będę chciał wygrać z powrotem obiecuję że zrobię jeszcze więcej i dokończę Goworowska robią mi zdjęcie z wstęgą
Pana kamerkę zatrudni z powrotem na Vice prezydenta
Bo wyrok się już zatrze...

ocena: -         zgłoś
...
18:41, 03 stycznia 2022

Do cyrk

Racja !wyrzucanie kasy na podatki i księgowość . P.s.Oddajemy miastu kasę która nam dal plus PODATEK . Pytanie czy nie lepiej o tyle pomniejszyć dotacje co kosztuje basen,hala,boisko itp to kazdy klub były kupę kasy z VAT to przodu  

ocena: -         zgłoś
...
22:32, 03 stycznia 2022

zawody

Licealida organizowana od lat dla mlodziezy szkol srednich tylko teraz nie robią , czemu , przeciez szkolne zawody rozgrywaja klasowe....sport szkolny upadl teraz pod pretekstem covidu i oszczednosci

Bedzie licealiada w tym roku? pilka nozna kosz siatka reczna jak zawsze od lat

ocena: -         zgłoś
...
07:40, 04 stycznia 2022

Hala

Nie będzie, bo nie ma na puchar, medale i światło ;)

ocena: -         zgłoś
...
07:47, 04 stycznia 2022

???

Do Zawody
Według Ministra to w szkołach powinny odbywacie się spacery. A tak się zastanawiam gdzie jest Szkolny Związek Sportowy. Moim zdaniem powinien wspólnie z MZOSTIIT organizować  takie imprezy.

ocena: -         zgłoś
...
08:41, 04 stycznia 2022

do ???

SZS to oddzielny temat o prywacie i nic nie robieniu …szkoda ze bez echa przechodzą kolejne zawody ,eliminacje w których nie startuja ostrołęckie szkoły bo nie są informowane . A w finale już poza konkursem tak, żeby za dużo nie krzyczały . Wstyd  

ocena: -         zgłoś
...
09:18, 04 stycznia 2022

OKA

Sport w Ostrołęce jest pogrzebany.
Zasługa experta i kulika.
Nie znają się ale panoszą i udają, że znają.
Robią popelinę w postaci fotek z rozdawaniem dyplomatów za mierne osiągnięcia, zwłaszcza znajomych, pomijają prawdziwą, rzetelną pracę fachowców, bo nie potrafią uznać ich większego doświadczenia w działalności sportowej.
Stypendia i nagrody też przyznają na oko komu chcą, a kogo nie lubią, to  pomijają.
Expercik tylko siebie i swoje dzieci by promował.
Nie wystarczy być pseudo dziennikarzyną sportową, żeby mieć kompetencje do rozwijania i działalności w systemie sportowym.
Poczekamy cierpliwie do najbliższych wyborów i zobaczymy, kto mu wtedy rękę poda, bo obstawiam, ze nikt. Wstyd się przyznawać.

ocena: -         zgłoś
...
11:25, 04 stycznia 2022

Gość

MZOSTIIT zabił szkolny sport i taka jest prawda. Gdyby się z nimi skontaktowano to by pewnie powiedzieli że mistrzostw nie ma bo jest pandemia. Śmiechu warte.
A Pan expert kiedyś pluł na Narew i lansował się na Łysych i Koronie a teraz niby wielki kibic Narwi.  

ocena: -         zgłoś
...
11:41, 04 stycznia 2022

OKA

Sport w Ostrołęce jest pogrzebany.
Zasługa experta i kulika.
Nie znają się ale panoszą i udają, że znają.
Robią popelinę w postaci fotek z rozdawaniem dyplomatów za mierne osiągnięcia, zwłaszcza znajomych, pomijają prawdziwą, rzetelną pracę fachowców, bo nie potrafią uznać ich większego doświadczenia w działalności sportowej.
Stypendia i nagrody też przyznają na oko komu chcą, a kogo nie lubią, to  pomijają.
Expercik tylko siebie i swoje dzieci by promował.
Nie wystarczy być pseudo dziennikarzyną sportową, żeby mieć kompetencje do rozwijania i działalności w systemie sportowym.
Poczekamy cierpliwie do najbliższych wyborów i zobaczymy, kto mu wtedy rękę poda, bo obstawiam, ze nikt. Wstyd się przyznawać.

ocena: -         zgłoś
...
15:03, 04 stycznia 2022

Rodzic

Niech te kluby tak nie płaczą. To nie oni a rodzice za to płacą!!! Co miesiąc biorą nie małe pieniądze!!  

ocena: -         zgłoś
...
16:25, 04 stycznia 2022

Do rodzica

Spadaj na szczaw i Mirabellą, bo nie masz pojęcia ile kosztów klub musi ponosić, żeby zorganizować zajęcia, ile dokładają z prywatnych pieniędzy, dowożą własnym transportem, poświęcają czas wolny na pasję swoją i twojego dziecka.
Takich roszczeniowych rodziców, z takim interesowny podejściem gonić i nie przyjmować dzieci na zajęcia. Idź na konie.  

ocena: -         zgłoś
...
16:27, 04 stycznia 2022

To przez radnego

Utrzymanie radnego Zarzyckiego kosztuje.
Co animator zanotował w ostatnim kwartale roku w czasie pandemii?
Chcielibyśmy oficjalny raport panie dyrektorze Dobkowski.

ocena: -         zgłoś
...
17:54, 04 stycznia 2022

Zaścianek

Rodzicu zapytaj pana prezydenta dlaczego jeszcze nie ma konkursu na realizację zadań publicznych zakresu sportu dlaczego kluby sportowe przez trzy miesiące muszą działać bez wsparcia miasta. Przelicz sobie że trzy treningi w tygodniu na hali miejskiej przez 10 miesięcy w roku kosztują klub 19 000. A to tylko trzy treningi w tygodniu gdzie normalnie szkolenie powinno odbywać się co najmniej przez pięć dni w tygodniu. Dodaj do tego pensje dla trenera oczywiście nie tak solidną jak ma Pan animator Zarzycki.
Żeby wypłacić trenerowi 1000 zł miesięcznie klub musi ponieść koszty w wysokości 17 000 rocznie, A to tylko jeden Trener dla jednej grupy. I takie są właśnie koszty szkolenia dzieci w Ostrołęce.
Do tego wożenie waszych dzieci na mecze i może nie będziesz już głupio mądralował

ocena: -         zgłoś
...
12:24, 05 stycznia 2022

halo halo

coś mi tu śmierdzi wspieraniem tenisistów, kosztem innych dyscyplin. Jako kluby pobierające jedne z najwyższych opłat za zajęcia, powinni na równi (co najmniej) z innymi płacić za wynajem sal sportowych. Dlaczego grupa do 6 osób tenisistów ma płacić mniej, niż grupa np. 6 piłkarzy ręcznych, nożnych, koszykarek???
Za treningi, gdzie pracujemy nad techniką indywidualną zawodników w mniejszych grupach, nikt nas nie pyta, czy mamy do 6 osób, czy więcej i płacimy tyle samo.
Może zacznę zamawiać sale, jako naukę tenisa?  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.