Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza. Dźwigali atleci z Ostrołęki (zdjęcia)

Inne 12 grudnia 2019 3 Komentarze

Koniec listopada, jak i początek grudnia, to bardzo obfity okres w emocje dla ostrołęckich ciężarowców. 8 grudnia rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego. Rozgrywane były na pomostach siedleckiej siłowni w trzech kategoriach wiekowych, tj. do 15 lat (młodzik), do 17 (junior młodszy) i 20 lat (junior). Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie trzy osoby. Ostrołęcki Atleta po dowództwem trenera Władysław Niedźwieckiego wystawił drużynę w każdej grupie wiekowej.Najlepiej spisała się drużyna do 20 lat (juniorzy), zajmując drugą lokatę za WLKS Siedlce, a wyprzedzając NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki. Skład drużyny to Dominik Kulesza, Rafał Gnoza i Marcin Brzozowy. Dominik Kulesza wyrwał 115 kg, podrzucił 150 kg, a w dwuboju dźwignął 265 kg ustanawiając rekord życiowy w podrzucie i w dwuboju. Podczas tych mistrzostw był zawodnikiem dźwigającym największe ciężary, najlepiej punktującym dla drużyny i zdobył złoty medal w kategorii wagowej 102 kg. Rafał Gnoza wyrwał 65 kg, podrzucił 87, a w dwuboju 152 kg, tylko o 1 kg mniej od uzyskanego wyniku na Mistrzostwach Polski Juniorów. Wynik osiągnięty przez Rafała jest drugim pod względem jakości dla drużyny a szósty w kategorii wagowej 81 kg.  Marcin Brzozowy stawiający pierwsze kroki na ciężarowym pomoście wyrwał 57 kg, podrzucił 72 kg, a w dwuboju dźwignął 129 kg. Jego wynik w kategorii wagowej 81kg dał mu ósmą lokatę.

Drużyna juniorów młodszych (Marcin Kulesza, Wiktor Wieremiejczyk i Krystian Łuba) wywalczyła czwartą lokatę ulegając UOLKA Ostrów Mazowiecka, WLKS Siedlce i NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki. Marcin wyrwał 86 kg, podrzucił 103 kg, w dwuboju 189 to wynik większy od jego rekordu życiowego o 17 kg, co pozwoliło zająć 3 miejsce w kategorii wagowej 96 kg. Podczas tych zawodów pięciokrotnie poprawiał rekordy życiowe i był najbardziej punktującym dla drużyny siedemnastolatków. Wiktor wyrwał 46 i podrzucił 60 kg jako nowy rekord życiowy, gromadząc w dwuboju 106 kg o 3 więcej od rekordu. Ten zawodnik ciągle robi postępy, a jego wynik pozwolił mu na zajęcie szóstego miejsca w kategorii wagowej 67 kg. Krystian wyrwał 60 kg, podrzucił 84 kg (o 2 kg większy rekord życiowy) dało to w dwuboju 144 kg jako rekord życiowy i stanął na drugim stopniu podium w kategorii wagowej +109 kg.

W drużynie młodzików wystąpił Dawid Osowiecki, który wyrwał 48, podrzucił 60 kg, a w sumie uzyskał 108 kg. Wszystkie jego trzy wyniki to rekordy życiowe, które pozwoliły na zajęcie trzy miejsca na podium w kategorii wagowej +109 kg.

- Wyniki osiągnięte przez juniorów młodszych i młodzików są na miarę oczekiwań, a drużyna U-20 sprawiła niespodziankę i uzyskała lokatę wyższą od oczekiwanej - podsumowuje trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
14:21, 12 grudnia 2019

Julka

No i proszę, dzieje się coś pozytywnego.

ocena: -         zgłoś
...
15:31, 12 grudnia 2019

Sztanga

Wielki trener i młodzi mistrzowie;)

ocena: -         zgłoś
...
16:53, 12 grudnia 2019

OLO

87 kg. w podrzucie w wadze 81 kg. to naprawdę nie jest dobry wynik.  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.