Drużynowe MP: Daniel Gadomski w złotej drużynie AZS AWF Warszawa!

Lekkoatletyka 02 sierpnia 2019 0 Komentarzy

Wychowanek ostrołęckiej Siódemki Daniel Gadomski, który na czas studiów reprezentuje AZS AWF Warszawa, zdobył wraz ze swoim nowym klubem tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

W czwartek 1 sierpnia na stadionie w Jeleniej Górze odbył się finał Ekstraklasy Lekkoatletycznej, zwyciężył AZS AWF Warszawa – 113,5 pkt, przed ubiegłorocznym triumfatorem AZS-UMSC Lublin – 113 pkt. oraz AZS-AWF Wrocław – 110 pkt.

W drużynie mistrza Polski, w biegu na 1500m wystąpił pochodzący z Kadzidła wychowanek Siódemki Ostrołęka Daniel Gadomski, który z czasem 4:10,45s zajął szóste miejsce, dorzucając trzy punkty do dorobku AZS AWF. Rekord życiowy Daniela ustanowiony w 2016 roku, kiedy to był zawodnikiem UKS Siódemka i trenował pod okiem trenera Dariusza Dąbrowskiego, wynosi 3:55,58s.

Zawody, w tym bieg Daniela, można było śledzić podczas transmisji w TVP Sport.