zdjecie 2866

Dwa medale MKKK na Mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Sporty walki 20 grudnia 2017 0 Komentarzy

16 grudnia w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Kyokushin oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin, organizatorem zawodów był Koszaliński Klub Karate Kyokushin. MKKK reprezentowało sześciu zawodników: Natalia Nalewajk, Weronika Czajka, Kinga Kot, Michał Nienałtowski, Krzysztof Modzelewski oraz Łukasz Kołodziejski.

16 grudnia w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Kyokushin oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin, organizatorem zawodów był Koszaliński Klub Karate Kyokushin. MKKK reprezentowało sześciu zawodników: Natalia Nalewajk, Weronika Czajka, Kinga Kot, Michał Nienałtowski, Krzysztof Modzelewski oraz Łukasz Kołodziejski.

Z północno-zachodniej części Polski MKKK wraca z dwoma brązowymi medalami, które zdobyli Weronika Czajka i Michał Nienałtowski. Weronika po wygranej pierwszej walce i awansie do finałowej czwórki musiała uznać wyższość przeciwniczki, która stanęła na najwyższym stopniu podium i zadowolić się brązowym medalem.

- W tym miejscu należy bardzo pochwalić Weronikę za jej postawę, ponieważ są to kolejne zawody z rzędu podczas których staje na podium. Mamy nadzieję, że Weronika dalej będzie rozwijać się tak jak do tej pory i zdobywać kolejne medale dla MKKK - podkreśla Artur Prusiński.

Trzecie miejsce podczas tych zawodów zdobył także Michał Nienałtowski, który stoczył trzy walki. Po dwóch wygranych walkach Michał awansował do finałowej czwórki. W walce o wejście do finału jednak przegrał i stanął na najniższym stopniu podium. Michał swoją walkę również przegrał z zawodnikiem, który został mistrzem Polski.

Pozostali zawodnicy MKKK nie przywieźli medali z Koszalina, jednak mimo tego należą im się słowa uznania za ich postawę na macie.

- Kinga Kot przegrała swoją jedyną walkę ale Ci, którzy ją znają wiedzą jak zawziętą jest zawodniczką. Jesteśmy pewni tego, że przy najbliższej okazji Kinga pokaże na co ją stać i udowodni wszystkim, że ten start to tylko wypadek przy pracy, który zdarza się nawet najlepszym. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że Kinga walkę przegrała z zawodniczką, która stanęła na najwyższym stopniu podium podczas tych zawodów. Natalia Nalewajk stoczyła bardzo wyrównaną i ciężką walkę w której przegrała po dogrywce. Przeciwniczka Natalii to posiadaczka czarnego pasa i brązowa medalistka tych mistrzostw, na skutek ciosów, które przyjęła od naszej zawodniczki nie dała rady wyjść do kolejnej walki co idealnie pokazuje jak mało zabrakło Natalii do zwycięstwa. Kolejnym zawodnikiem, który przegrał swoją walkę w dogrywce z późniejszym zdobywcą pierwszego miejsca jest Krzysztof Modzelewski. Krzysiu mimo swojego młodego wieku jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Niestety w Koszalinie czegoś zabrakło, żeby w dogrywce zdominować rywala Ostatnim zawodnikiem MKKK, który walczył w Koszalinie jest Łukasz Kołodziejski. Musiał on uznać wyższość przeciwnika w pierwszej walce, który podczas tych zawodów zajął drugie miejsce. Ale liczymy na to, że podczas kolejnych turniejów pokaże na co go stać i stanie na pudle - wymienia Prusiński.

Jakby nie patrzeć, wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania i gratulację za ich postawę głównie ze względu na fakt, że przegrali swoje walki z mistrzami albo wicemistrzami tego turnieju. Opiekunami zawodników MKKK byli sensei Marian Zając i sempai Wojciech Domański.    

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.