Dwa złote medale Zuzi Zecer w Mławie

Pływanie 27 kwietnia 2022 0 Komentarzy

23 kwietnia zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka - Zuzanna Zecer i Antoni Golan wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Mława dla pływania" pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. W zawodach uczestniczyło około 600 zawodniczek i zawodników z 34 klubów z całego kraju.

Zawody były przeprowadzone systemem eliminacji i finałów. Poranne eliminacje decydowały o kwalifikacjach do popołudniowej walki o medale. To była moc dobrych wyścigów.

• Zuzia Zecer w porannych eliminacjach nie miała sobie równych, zajmując dwa pierwsze miejsca na 50 m stylem dowolnym z czasem 33,93 oraz na 50 m w stylu motylkowym z czasem 35,62 (rekord życiowy). W popołudniowym finale młodziutka pływaczka tylko potwierdziła swój ogromny talent, zdobywając dwa złote medale - na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,06 oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 35,75.
  • Antek Golan w porannych eliminacjach zajął dwa szóste miejsca: na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,70 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 45,43 (rekord życiowy) i zakwalifikował się do najlepszej szóstki finałowej. W popołudniowym finale Antoni również zajął dwa szóste miejsca.

- W takiej formule były to pierwsze zawody młodziutkich pływaków i dlatego cieszymy się że doświadczenie które tutaj zdobyli, będzie motywacją do jeszcze większej pracy na treningach i utrzymania wysokiej formy do końca roku - podsumowuje trener Andrzej Pyskło.