Dyrektor MZOS-TiIT powrócił na boisko, Korona II triumfuje

Piłka nożna 27 września 2015 Komentarzy

Mecz 5. kolejki B-Klasy ostrołęckiej pomiędzy Iskrą Zaręby Kościelne a Koroną II Ostrołęka był wyjątkowy dla dyrektora Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej Roberta Juchniewicza. 45-letni dyrektor/piłkarz powrócił na boisko w oficjalnych rozgrywkach.

Robert Juchniewicz (w środku) to były piłkarz Narwi oraz jeden z założycieli OTS Korona (fot. eOstroleka.pl)

Mecz Iskry z Koroną zaplanowany został na sobotę, a więc termin, w którym pierwsza drużyna niebiesko-żółtych rozgrywała ligowe spotkanie w "okręgówce" z Makowianką Maków Mazowiecki. Zebranie składu na mecz B-Klasy stanowiło więc spore wyzwanie, lecz Korona podołała jemu i do Zaręb Kościelnych udało się 13 piłkarzy pod wodzą Jacka Ćwieka. Wśród nich był... Robert Juchniewicz, dyrektor MZOS-TiIT. Co ciekawe, Juchniewicz pojawił się nawet na boisku w 80. minucie, zmieniając Bartosza Siurnickiego. Wynik meczu był już jednak wtedy ustalony i to nawet mimo tego, że Korona zaczęła spotkanie w dziesięcioosobowym składzie.

Bohaterem pierwszych dwudziestu minut meczu był Piotr Kisiel. Zawodnik Korony najpierw pokonał Dariusza Sobieskiego w 13. minucie i ten sam wyczyn powtórzył 4 minuty później. Nasi piłkarze przeważali zdecydowanie, czemu wyraz dali w 24. minucie - na 3:0 podwyższył Rafał Ostrowski. Defensywa Korony nie ustrzegła się jednak błędu, przez co zespół z Ostrołęki stracił bramkę "do szatni". Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, nadal to Korona dyktowała warunki gry i w 64. minucie wyszła na prowadzenie 4:1 po golu Bartosza Siurnickiego. Gospodarzy stać było na jeszcze jednego gola - strzelił go Mateusz Tyl. Wynik na 5:2 ustalił Mateusz Kaczyński.

Było to piąte zwycięstwo rezerw Korony w tym sezonie. Niebiesko-żółci z kompletem zwycięstw są zdecydowanym liderem. Więcej o rozgrywkach B-Klasy ostrołęckiej na początku przyszłego tygodnia w naszym dziale sportowym.

ISKRA Zaręby Kościelne - KORONA II Ostrołęka 2-5 (1-3)
Niemira 44, Tyl 72 - Kisiel 13, 17, Ostrowski 24, Siurnicki 64, Kaczyński 79

KORONA: Rymek - Brodowski (56' Napiórkowski), Dąbrowski, Kaczyński, Kisiel, Ludwiczak, Ostrowski (46' Pi. Wysocki), Siurnicki (80' Juchniewicz), Zięba, Zyśk.