Dźwigali w drużynie. UKS Atleta Ostrołęka na Mistrzostwach Mazowsza (zdjęcia)

Inne 22 listopada 2021 0 Komentarzy

Sztangiści UKS Atleta Ostrołęka pod opieką trenera Zenona Grądzkiego brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego do 15, 17 i 20 lat. Składy drużyn były trzyosobowe. Zawody odbywały się 13 listopada 2021 na pomostach siedleckiego klubu WLKS Nowe Iganie.

Najlepiej spisała się drużyna męska do lat 17, zajmując trzecią lokatę w województwie. W tej drużynie najbardziej punktowali: Igor Więch i Aleksander Płodziszewski. Obaj w swoich kategoriach wagowych również stanęli na trzecim stopniu podium. Igor wyrwał 42 kg a podrzucił 54 kg co dało w dwuboju 96 kg. Aleksander w dwuboju zgromadził 140 kg, na które złożyło się 60 kg w rwaniu plus 80 kg podrzutu.

Natomiast sztangistki wśród drużyn do 15 lat, uplasowały się na szóstej pozycji w województwie. Tu najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Julia Stachurska i Gabriela Zapust. Tak jak chłopcy, tak i dziewczęta w swoich kategoriach wagowych zdobyły brązowe medale. Julia wyrwała 41 kg i podrzuciła 50 kg, a Gabrysia odpowiednio 40 i 50 kg.

- U schyłku sezonu startowego i przyspieszonych rozgrywek drużynowych ze względu na pandemię udział naszych podopiecznych należy uznać za udany – relacjonuje Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.