Efektowna Korona nie dała szans Borucie [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 31 sierpnia 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka rozgromiła Borutę Kuczbork 5:0 w spotkaniu 4. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Niebiesko-żółci przez całe spotkanie mieli wyraźną przewagę i mogli nawet wygrać wyżej. Ostrołęczanie utrzymali fotel lidera okręgówki.

Ostrołęccy piłkarze po trzech spotkaniach mieli na swoim koncie komplet punktów i przystępowali do meczu z niżej notowaną Borutą z miejscem w fotelu lidera. Szybko okazało się, że podopieczni Marcina Truszkowskiego nie zamierzają się żegnać z pierwszym miejscem. W 25. minucie wynik meczu otworzył Michał Nosek, a w 36. i 42. minucie kolejne gole dołożył Maciej Staszczuk i już po gwizdku na przerwę dało się odczuć, że losy meczu są rozstrzygnięte.

W drugiej części gry ponad stuosobowa publika oklaskiwała jednak kolejne gole niebiesko-żółtych. W 55. minucie strzał Noska obronił jeszcze Mateusz Bieranowski, lecz siedem minut później Nosek świetnie strzelił głową i piłka znalazła drogę do siatki. Chwilę później powinna paść piąta bramka dla Korony, lecz w niebywałym zamieszaniu podbramkowym żaden z ostrołęckich graczy nie zdołał ostatecznie pokonać bramkarza Boruty. Co się odwlecze to nie uciecze - to przysłowie sprawdziło się jednak i w 83. minucie dopełnione zostały formalności. Akcję prawą stroną wykończył Arkadiusz Zięba i tym samym ustalił wynik spotkania na 5:0.

Po czterech kolejkach Korona wciąż jest liderem ligi okręgowej, a jedynym oprócz niej zespołem z kompletem zwycięstw w lidze jest jak do tej pory (dość niespodziewanie) beniaminek - Orzyc Chorzele. Kolejne spotkanie Korony już w sobotę o 16.00 w Żurominie z tamtejszą Wkrą, która również do tej pory jest niepokonana (3 zwycięstwa i remis).

Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork 5:0 (3:0)

⚽ 1:0 Nosek '25
⚽ 2:0 Staszczuk '36
⚽ 3:0 Staszczuk '42
⚽ 4:0 Nosek '62
⚽ 5:0 Zięba '83

KORONA: Szczechowiak - Buchalski (46' Zięba), Skarżyński, Jastrzębski, Skorupka, Wysocki, Śnietka, Drężewski (46' Laska), Kowalczyk, Nosek (64' Kubat), Staszczuk (78' Ludwiczak).