Ekipa WOPR-OS Ostrołęka z dobrymi wynikami na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 11 czerwca 2024 0 Komentarzy

8 czerwca 2024 r. zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików (12-13 lat) i Młodzików Młodszych (9,10,11 lat) w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Skierniewicach. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Julia Ościłowska (12 lat), Michał Małkowski (12 lat), Paweł Ościłowski (11lat), Mikołaj Pęza (13 lat), Krzysztof Sobieski (13 lat).

Reprezentanci WOPR-OS podczas mistrzostw wystartowali w czterech konkurencjach indywidualnych oraz dwóch drużynowych i zdobyli w sumie trzy medale oraz ustanowili wiele rekordów życiowych.

Paweł Ościłowski, zdobywca dwóch medali (jeden srebrny i jeden brązowy), w kategorii wiekowej 11 lat zajmował następujące lokaty: 4. miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 45,11 s – rekord życiowy, 2. miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji 50 m ratowanie manekina z czasem 49,32 s – rekord życiowy, 3. miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 41,14 s – rekord życiowy, 4. miejsce w konkurencji 50 m super ratownik z czasem 50,51 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw wśród 11-latków Paweł zajął 4. miejsce.

W kategorii Młodzik (12-13 lat) dziewcząt Julia Ościłowska zajmowała następujące lokaty: 16. miejsce na 50 m super ratownik z czasem 49,57 – rekord życiowy, 18. miejsce na 50 m ratowanie manekina, 12. miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 35,85 – rekord życiowy, 8. miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Julia uplasowała się na dwunastej pozycji.

W kategorii Młodzik (12-13 lat) chłopców zawodnicy WOPR-OS zajmowali wysokie lokaty. Mikołaj Pęza 2. miejsce i tytuł Wicemistrza Polski na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 35,09 – nowy rekord życiowy, 7. miejsce na 50 m super ratownik z czasem 46,32 s – rekord życiowy, 18. miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 47,70 s – rekord życiowy, 12.  miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 34,67 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Mikołaj uplasował się na szóstej pozycji.

Michał Małkowski na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął 10. miejsce z czasem 40,40 s – rekord życiowy, 10. miejsce na 50 m super ratownik z czasem 47,68 s – rekord życiowy, 19. miejsce na 50 m ratowanie manekina, 21. miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Michał uplasował się na czternastej pozycji.

Krzysztof Sobieski na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął 6. miejsce z czasem 38,29 s – rekord życiowy, 11. miejsce na 50 m super ratownik z czasem 47,96 s – rekord życiowy, 7. miejsce na 50 m ratowanie manekina, 15. miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Krzysiek uplasował się na dziewiątej pozycji.

W wyścigach drużynowych (4x25 m z pasem, 4x12,5 m holowanie manekina) zespół męski (Ościłowski, Małkowski, Pęza, Sobieski) dwukrotnie zajmował 5. miejsce.

- To był bardzo udany start najmłodszych zawodników WOPR-OS. Podczas mistrzostw pokazali oni dużą wolę walki osiągając wspaniałe wyniki a co najważniejsze poprawiając swoje rekordy życiowe. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy na treningach w przyszłości będą również osiągać dobre wyniki w starszych kategoriach wiekowych – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.