Emil Chorążewicz walczył na gali HFO. Ciekawa walka!

Sporty walki 05 czerwca 2021 4 Komentarze

Były piłkarz ostrołęckiej Narwi Emil Chorążewicz stoczył pojedynek zawodowy podczas gali HFO Bank w Warszawie. W formule K1 zmierzył się z rywalem z Wrocławia Maciejem Karpińskim.

24-letni Emil Chorążewicz (obecnie Knockout Bielany) znany jest z ostrołęckich boisk jako piłkarz. Występował w Koronie Ostrołęka, Narwi Ostrołęka, ŁKS Łomża (w CLJ), Iskrze Krasne czy Tęczy Łyse. Jeszcze w sezonie 2018/19 strzelał bramki dla Narwi, a później... zmienił dyscyplinę sportu. Na sporty walki. 

Podczas gali HFO zmierzył się z rywalem z Wrocławia

Walka rozpoczęła się od intensywnych ciosów i kopnięć. Tempo pojedynku było dość wysokie, a obaj zawodnicy wymieniali się uderzeniami. Walka mogła się podobać, a komentatorzy w telewizji TVP Sport, która na żywo transmitowała pojedynek, mówili o "dużym dynamicie" w poczynaniach obu zawodników (wspomnieli też o tym, że Chorążewicz występował jako piłkarz w ostrołęckiej Narwi).

Pojedynek charakteryzowały mocne kopnięcia. Po jednym z nich w wykonaniu Chorążewicza potrzebna była przerwa, bo uderzenia wylądowało poniżej pasa przeciwnika. W końcówce rundy do głosu doszedł Karpiński i wydawało się, że delikatnie zaakcentował swoją przewagę.

W drugiej rundzie Emil Chorążewicz otrzymał ostrzeżenie i został ukarany odjęciem punktu za to, że wypadł mu ochraniacz na zęby (drugi raz w walce). Karpiński miał przewagę warunków fizycznych i wykorzystywał ją, trzymając ostrołęczanina na dystans kopnięciami i ciosami prostymi. Kiedy Chorążewicz próbował skrócić dystans, przeciwnik natychmiast odpowiadał.

W rundzie trzeciej scenariusz się nie zmienił, nadal Karpiński często używał lewej ręki oraz lewej nogi i trzymał zawodnika z Ostrołęki na dystans. Chorążewicz nie mógł znaleźć recepty na dobrze dysponowanego rywala i - mimo ambicji - to zawodnik z Wrocławia cieszył się po walce.

Sędziowie jednogłośnie na punkty przyznali wygraną Karpińskiemu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
08:01, 06 czerwca 2021

Haha

Niestety ale to były baty. Emil nie miał nic do powiedzenia.  

ocena: -         zgłoś
...
08:24, 06 czerwca 2021

Gość

ciekawa walka

ocena: -         zgłoś
...
22:55, 06 czerwca 2021

Gmoch

Baty to mało powiedziane.

ocena: -         zgłoś
...
13:07, 07 czerwca 2021

k1

Niech mu ktoś wybije te k1 z głowy bo on nie ma wzrostu to tej kategorii wagowej.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.