Emilia Chimkowska brązową medalistką Mistrzostw Europy!

Sporty walki 23 maja 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin wzięli udział w 31. Mistrzostwach Europy Karate Kyokoushin we francuskim Lyonie. Największy sukces osiągnęła Emilia Chimkowska, która zdobyła brązowy medal kumite seniorek w kategorii -65 kg, powtarzając tym samym sukces sprzed sześciu lat w Padwie.

Zawody w Lyonie odbyły się w dniach 20-21 maja. OKKK do Francji pojechał w składzie: Emilia Chimkowska, Beata Opęchowska, Dominika Pyskło, Szymon Niziński i Jakub Niziński. Opiekunem i trenerem naszych zawodników był sensei Wiesław Orzoł IV dan.

Emilia Chimkowska stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii kumite seniorek -65kg, powtarzając tym samym sukces z Padwy z 31 maja 2011 roku. Pierwszy start w tej rangi zawodach zaliczyła Beata Opęchowska, która po trzech walkach ( z Turczynką i dwie z Rosjankami ) uplasowała się na czwartym miejscu. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele, ale doświadczenie może zaprocentować w kolejnych zawodach tej rangi.