zdjecie 7612

Energa z planem przygotowań do nowego sezonu

Siatkówka 06 lipca 2017 2 Komentarze

Siatkarze Energi Ostrołęka poznali datę pierwszego treningu przed sezonem 2017/18. Biało-czerwoni do zajęć powrócą dokładnie 1 sierpnia. Nowością będzie forma pierwszego treningu, który ma być dostosowany także do kibiców. Klub przedłużył także umowę ze swoim statystykiem oraz zgłosił akces do gry w Pucharze Polski.

Pierwszy trening siatkarzy Energi zaplanowano we wtorek 1 sierpnia o godz. 17.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Jak się okazuje, wydarzenie to będzie mogło mieć wymiar nie tylko typowo sportowy, ale także kibicowski. - Już teraz zapraszamy kibiców na to wydarzenie, chcemy się z fanami dobrze przywitać przed nowym sezonem. Mamy nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będą nas licznie wspierać w dążeniu do celu - mówi prezes ASPS Net Ostrołęka Stanisław Nowaczyk. Program pierwszego treningu zaprezentujemy wkrótce.

Co ważne, klub stawia na stabilizację w sztabie szkoleniowym. Oprócz pierwszego trenera Mateusza Mielnika i drugiego (grającego) trenera Arkadiusza Piasty w klubie pozostanie też statystyk Grzegorz Czetowicz. To osoba, która w minionym sezonie wykonała ogrom pracy, przygotowując trenerom analizy. Dzięki temu była szansa na zrobienie dobrego wyniku, dlatego też zarząd nie miał wątpliwości: tego fachowca trzeba w Ostrołęce zatrzymać.

Pewną nowością będą występy w Pucharze Polski. Drugoligowcy nie mają obowiązku grać w pucharowych rozgrywkach, ale zarząd w porozumieniu z trenerem postanowił zgłosić drużynę do pucharu, licząc na dobry wynik, a także być może rozegranie meczów z wyżej notowanymi rywalami.

Zobacz skład Energi Ostrołęka na sezon 2017/18

Najważniejsze są jednak rozgrywki II ligi. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, do rozgrywek 2. grupy II ligi przystąpi 11 zespołów. Oprócz Energi Ostrołęka będą to: MOS Wola Warszawa, BAS Białystok, Huragan Wołomin, Czołg AZS UW Warszawa, Legia Warszawa, Lesan Halinów, Metro Warszawa, Huragan Międzyrzec Podlaski, Centrum Augustów i AZS UWM Olsztyn. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, pierwsza kolejka odbędzie się 30 września, a biało-czerwoni zagrają w niej przed własną publicznością z Huraganem Wołomin. Oficjalną informację poznamy po 18 lipca, bo wtedy zaplanowano posiedzenie zarządu PZPS, na którym zostanie zatwierdzony skład ligi i terminarz.

Z kim biało-czerwoni zagrają sparingi przed nowym sezonem? Jakie cele stawiają sobie zarząd i trenerzy? Przeczytasz o tym wkrótce w serwisie eOstroleka.pl, który jest oficjalnym patronem medialnym II-ligowej drużyny.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:44, 06 lipca 2017

Gość

do boju Energa!!


...
19:34, 06 lipca 2017

Gość

Energa awans zrobi, mowie wamSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.