Energa zdobywa trzy punkty w Warszawie

Siatkówka 14 stycznia 2017 2 Komentarze

Siatkarze Energi Ostrołęka wygrali z Czołgiem AZS UW Warszawa 3:1 w ramach 16. kolejki II ligi i tym samym przywieźli do Ostrołęki cenne trzy punkty. Zwycięstwo ma także spore znaczenie psychologiczne przed kolejnymi starciami.

Energa przystąpiła do meczu bez Kamila Kubła, Łukasza Stojke i Doriana Poinca, biało-czerwoni w dziesiątkę podjęli wyzwanie gry z niewygodnym rywalem. Trener Mateusz Mielnik oddelegował na parkiet rozgrywającego Zdrojewskiego, przyjmujących Graczyka i Zalewskiego, środkowych Obuchowicza i Kuźmę, atakującego Szwaradzkiego oraz libero Nurczyńskiego.

To ustawienie zdało egzamin w pierwszym i drugim secie. W pierwszej odsłonie podopieczni trenera Mielnika wygrali różnicą dziewięciu punktów, drugi set był bardziej wyrównany, ale i tak pewnie wygrany przez ostrołęczan do 20. Dopiero w trzecim secie coś się "zacięło" i mimo zmian w składzie - weszli Walczak i Głowacki - nie udało się wygrać tej odsłony, gospodarze zwyciężyli do 19.

W czwartej odsłonie ostrołęczanie wrócili do swojej gry i od początku przeważali, ostatecznie wygrali do 19 i zapisali na swoim koncie wygraną 3:1, a co za tym idzie - cenne trzy punkty. Było to dwunaste zwycięstwo Energi w tym sezonie, lecz bardzo ważne w kontekście kolejnych spotkań - wygrana nad Czołgiem AZS UW z pewnością pozwoli na złapanie większej pewności siebie po ostatnim małym kryzysie formy.

Kolejny mecz już w najbliższą środę 18 stycznia o godz. 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Ostrołęczanie podejmą Legię Warszawa - wstęp na mecz oczywiście wolny.

Czołg AZS UW Warszawa - Energa Ostrołęka 1:3 (16:25, 20:25, 25:19, 19:25)

ENERGA: Zdrojewski, Szwaradzki, Obuchowicz, Kuźma, Zalewski, Graczyk, Nurczyński (libero) oraz Walczak, Głowacki.