Ewa Bartosik multimedalistką Halowych Mistrzostw Polski

Lekkoatletyka 19 marca 2016 Komentarzy

Zawodniczka OKLA Ostrołęka Ewa Bartosik zdobyła trzy złote medale 25. Halowych Mistrzostw Polski weteranów w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 12 marca w Toruniu, a 65-letnia reprezentantka naszego miasta po raz kolejny potwierdziła mistrzowską formę.

Ewa Bartosik (fot. archiwum)Na Ewę Bartosik w rywalizacji weteranów nie ma mocnych już od wielu lat. Ostrołęczanka regularnie przywozi medale z imprez rangi krajowej, jak i międzynarodowej. W tym roku była jedną z gwiazd krajowego czempionatu w Toruniu.

W biegu na 60 metrów Bartosik uzyskała wynik 9.20, wyprzedzając o ponad sekundę jedyną rywalkę - Marię Gadomską z Bydgoszczy. W konkursie skoku wzwyż ostrołęczanka nie miała rywalek i zdobyła złoto z wynikiem 1,10 m. Podobnie było w trójskoku, tam Ewa Bartosik uzyskała wynik 8,73 m.

Toruńskie mistrzostwa zgromadziły 338 zawodników i zawodniczek, rywalizujących w 13 konkurencjach. Podczas imprezy ustanowione zostały 24 halowe rekordy Polski weteranów, 44 rekordy halowych mistrzostw Polski oraz dwa halowe rekordy świata. Co ciekawe, jedną z gwiazd imprezy był 106-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy. Najstarszy lekkoatleta na świecie został rekordzistą globu w kategorii M105+ z wynikiem 21.20 w biegu na 60 metrów i 3.73 m w pchnięciu kulą 3-kilogramową.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.