EYOF Baku 2019: Sukces zawodnika OKLA. Moszczyński szósty w finale!

Lekkoatletyka 27 lipca 2019 0 Komentarzy

Reprezentant OKLA Ostrołęka zajął szóste miejsce w finale skoku wzwyż podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, jaki rozgrywany jest w Baku. 16-letni zawodnik pokonał poprzeczkę na wysokości 203 cm.

Reprezentant OKLA Ostrołęka Sebastian Moszczyński zajął szóste miejsce w finale skoku wzwyż podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, jaki rozgrywany jest w Baku. 16-letni zawodnik pokonał poprzeczkę na wysokości 203 cm.

Sebastian Moszczyński był najmłodszym zawodnikiem w 12-osobowej stawce finałowej i tylko jednym z dwóch skoczków urodzonych w 2003 roku - pozostali urodzili się rok wcześniej. Mimo to, zaliczył udany występ w stolicy Azerbejdżanu.

Za pierwszym razem pokonywał wysokości 189 cm, 193 cm, 197 cm, 200 cm. Za drugim razem pokonał 203 cm i był to jego ostateczny rezultat, bowiem nie udało się pokonać wysokości 206 cm. Zwyciężył reprezentant Białorusi Yahor Huptar z wynikiem 218 cm, bez żadnych błędów. Srebro trafiło do Paula Metayera z Francji, a brąz do Romana Petruka z Ukrainy - obydwaj skoczyli 210 cm.

Poniżej wyniki:

zdjecie

Sebastian Moszczyński to wychowanek trenera Andrzeja Danelskiego, obecnie trenujący pod okiem trenera Roberta Nazarskiewicza.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.