Fight Academy na Mazovia Cup w Tarczynie (zdjęcia)

Sporty walki 06 grudnia 2017 0 Komentarzy

W minioną sobotę reprezentanci ostrołęckiej Fight Academy wzięli udział w turnieju Mazovia Cup International UFR w Tarczynie. Były to zawody rangi Pucharu Europy federacji UFR w których wzięło udział prawie 600 zawodników i zawodniczek z Polski a także m.in. z Francji, Czech, Ukrainy i Rosji.Fight Academy Ostrołęka reprezentowali: Kornel Dębowski, Pola Bystrek, Tomasz Witan, Oskar Banach, Szymon Orzoł, Jakub Kur, Adrian Banach, Jarosław Czyżewski, Patryk Koziatek oraz Jakub Winiarczyk. Najmłodsi czyli Pola Bystrek, Tomasz Witan, Oskar Banach i Kornel Dębowski rywalizowali w konkurencji pointfighting oraz kalaki. Po bardzo dobrych walkach niestety tylko Kornelowi Dębowskiemu udało się wywalczyć miejsce na podium, jednak był bezkonkurencyjny w obu kategoriach i przywiózł dwa złote medale. W kategorii kadet młodszy w UFR rywalizował Szymon Orzoł. W swojej kategorii wagowej do -45kg wywalczył złoty medal, w wyższej kategorii do -50kg zdobył brązowy medal.

Jakub Kur w swoim debiucie na zawodach wywalczył srebro w kat. Light Kick, z powodu kontuzji nie wziął udziału w drugiej formule walki czyli UFR. Świetny występ w swoim debiucie zanotował Adrian Banach, zdobywając trzecie miejsce w kat junior begginer UFR (konkurencja dla początkujących). Swoje umiejętności pokazał też w kat UFR zaawansowani zdobywając pierwsze miejsce w kat -65kg oraz drugie miejsce w kat Kick light -65kg.

Jarosław Czyżewski w swoim debiucie napotkał dużo bardziej doświadczonego rywala Kamila Poniedziałka z Fighter Nowa Sól (ma on na koncie walki zawodowe) i niestety uległ mu na punkty. Świetny występ zanotował Patryk Koziatek. W finale kat. -85kg light Kick przegrał na punkty z zawodnikiem z Francji, ale pokazał się ze znakomitej strony za co dostał duże brawa i gratulacje od osób postronnych. W kat UFR nie dał jednak szans rywalom zajmując pierwsze miejsce. - Ten zawodnik rokuje bardzo dobrze na przyszłość i myślę ,że gdy nabierze więcej doświadczenia będzie mocnym filarem ostrołęckiego klubu - dodaje trener Arkadiusz Ludwiczak.

Do startów powrócił Jakub Winiarczyk, który według trenerów w kat. Light Kick został okradziony ze zwycięstwa przez krzywdzący werdykt sędziowski. W kat UFR nie dał już szans rywalom zdobywając złoto w najcięższej kategorii wagowej.

- Mimo iż w zawodach wzięli udział sami debiutanci prócz Winiarczyka to wróciliśmy z workiem medali i w dobrych nastrojach. Największą zdobyczą podczas zawodów było jednak doświadczenie dla zawodników, którzy miejmy nadzieję po udanych debiutach będą trenować jeszcze mocniej by sięgać po wyższe cele - podsumowuje występ Fight Academy trener Arkadiusz Ludwiczak.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.