Finał LOTTO Poland Bike Marathon w Warszawie [ZDJĘCIA]

Inne 01 października 2016 Komentarzy

LOTTO Poland Bike Marathon 2016 już na mecie. W warszawskim Wawrze został rozegrany piętnasty i zarazem ostatni etap ósmego sezonu cyklu wyścigów amatorów jazdy na rowerach górskich, którego organizatorem jest były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs.


Frekwencja i obsada znakomita. Blisko 1000 osób stanęło na starcie finałowych zawodów pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Dodatkowo odbyły się również VI Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

- Ta frekwencja jest doskonałym potwierdzeniem, że „jedziemy” w dobrym kierunku – powiedział Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Cieszę się, że praca całej ekipy Poland Bike przynosi efekty i jest doceniana przez kolarskich maratończyków. Najważniejsza jest dobra zabawa, rodzinna atmosfera, sportowa rywalizacja i profesjonalna organizacja. Staramy się łączyć te elementy w całość, tak aby każdy z uczestników naszych maratonów był po prostu zadowolony.

Stołeczna dzielnica Wawer szósty raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike, a piąty raz była areną finałową cyklu. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując pierwszy, profesjonalny szlak MTB (stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike), znajdujący się w Warszawie i jej okolicach. Trasa malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

Na najdłuższym dystansie MAX (52 km) zwyciężył Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), przed Kamilem Kuszmidrem (TRW Cloudware Team) i Ernestem Kurowskim (Wola Bike Orbea Team). Wśród kobiet wygrała Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), przed Barbarą Borowiecką (WSKG Like Bike Kenda Team) i Zofią Czyż (RowerMojeŻycie.pl).

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Rowerowa Team), wyprzedzając Grzegorza Marcinkiewicza (Świat Rowerów Racing Team) i Tomasza Błońskiego (Weso-Lucky). W gronie kobiet triumfowała Dorota Rajska (Roche Cycling Team), przed Ewą Kubiak (Loyality Point Racing Team) i Barbarą Kleczaj (Wola Bike Orbea Team).
  
Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach dzielnicy Wawer w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Marek Kapela (Warszawski Klub Kolarski), który wyprzedził Antoniego Kidę (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Szymona Lachowicza (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Marianna Żylik, przed Mają Cieślą (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Katarzyną Górniak (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.
  
Na finałowej trasie LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców. Wśród mężczyzn triumfował Paweł Adamczyk (UM Marki/Accelerating Poland), przed Mirosławem Kado (Powiat Legionowski/Wieliszew Heron Team) i Michałem Piętką (UM Józefów/TS Meran Otwock). W rywalizacji kobiet mistrzowski tytuł obroniła Dorota Czajkowska (UM st. Warszawy/Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Katarzynę Bernadettę Olszewską (UD Praga-Południe m.st. Warszawy) i Jolantę Korajczyk (UG Wieliszew/Wieliszew Heron Team).

Zgodnie z tradycją koniec wieńczył dzieło. W warszawskim Wawrze nastąpiła finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Nagrody otrzymało po sześć najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI, FAN i Mini Cross. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Open triumfowali: na dystansie MAX – Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team) i Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), na MINI – Patryk Białek (Rowerowa Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team), a na dystansie FAN – Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski) i Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin).

W klasyfikacji drużynowej LOTTO Poland Bike Marathon 2016 zwyciężyła ekipa TRW Cloudware Team, wyprzedzając Wola Bike Orbea Team i New Age Fitness SklepRowerowy.pl. Punktację rodzinną wygrała rodzina Gregorowiczów, przed Michalczykami i Sienkiewiczami.

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2016 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy, Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

To jeszcze nie koniec sezonu kolarskiego z Poland Bike. W sobotę 15 października na Kopie Cwila na warszawskim Ursynowie odbędzie się Poland Bike XC (ściganie na krótkiej, liczącej 3 km rundzie, pokonywanej wielokrotnie). Ta impreza jest zaliczana do klasyfikacji generalnej Omnium Poland Bike 2016, której liderami są Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.